Pokiaľ používate aplikáciu WhatsApp, máme pre vás fantastickú správu. Jedna z najpopulárnejších chatovacích apiek, ktorá má globálne niekoľko miliárd aktívnych používateľov prichádza s vylepšením, ktoré ocení snáď každý fanúšik spoločnosti Apple.

Vývojári sa evidentne zamysleli nad tým, čo môže používateľom ich apky ešte chýbať. WhatsApp už totiž dávno nie je len o písaní správ, ale aj o príbehoch či hovoroch / video-hovoroch. Taktiež si cez túto platformu pomerne pravidelne zdieľame súbory, ako sú fotografie, alebo videá. Doposiaľ sme však boli svedkami znižovania ich kvality, čomu môže byť už onedlho koniec.

Ako totiž informuje portál Macrumors na základe správy WABetaInfo, WhatsApp pridal do aktualizácie WhatsApp z 23.24.73, ktorá je už k dispozícii v App Store zásadné vylepšenie. Používatelia môžu vďaka nemu ľahko odosielať médiá pôvodnej kvality, ako súbory.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Toto vylepšenie prichádza po nedávnom update, v rámci ktorého do apky pribudla funkcia, cez ktorú je možné zdieľať média vo vysokom rozlíšení (HD kvalite). A hoci to bol dobrý krok, ktorý riešil obmedzenie zdieľania médií v nízkej kvalite, stále podliehal kompresii.

Nové riešenie posiela fotografie a videá ako súbory 

Ako sme už napísali vyššie, nová funkcia v aplikácií WhatsApp obchádza kompresiu tým, že ľuďom umožňuje zdieľať fotografie a videá ako súbory, čím sa dokáže zachovať ich pôvodná kvalita.

Ak sa na túto novinku už veľmi tešíte, musíme vás upozorniť, že sa môže stať, že si na ňu niekoľko týždňov počkáte. Autori tvrdia, že ju zavádzajú postupne do celého sveta.

A ak neviete, ako to bude celé fungovať, prečítajte si náš krátky návod, v ktorom vám to vysvetlíme. Ešte dodáme, že limit na súbory posielané v rámci tejto funkcie sú 2 GB:

  • Otvorte existujúci chat v WhatsApp, alebo vytvorte nový.
  • Klepnite na ikonu + vľavo od poľa na zadávanie textu.
  • Klepnite na Dokument ➝ Vyberte fotografiu alebo video.
  • Vyberte médium, ktoré chcete odoslať, a potvrďte klepnutím na modrú šípku.

Jedinou nevýhodou tejto novinky je to, že keď sú súbory odoslané, ich ukážky sa nezobrazia v okne rozhovoru, no príjemca môže klepnúť na súbory a zobraziť ich.

WhatsApp tiež testoval rovnakú funkciu aj pre zariadenia s operačným systémom Android. Zatiaľ však neexistujú podrobnejšie informácie o tom, kedy bude k dispozícii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -