Na trhu s mobilnými aplikáciami je pomerne veľa služieb, ktoré používa skoro každý, no k dispozícii sú len pre iPhone a nie pre iPad. Ten je postavený na prakticky totožnej platforme a tiež skoro rovnakom operačnom systéme iPadOS.

Vývojári však dlhodobo tvrdia, že vývoj apky pre túto platfromu sa im neoplatí a preto to ignorujú. Zaradiť medzi nich môžeme napríklad Instagram a donedávna aj chatovaciu apku WhatsApp. Teraz sa však všetko mení. Ako totiž informuje BGR, práve WhatsApp zavíta na iPad pravdepodobne už čoskoro. Jeho oficiálna verzia už dokonca existuje, hoci zatiaľ je dostupná len v rámci beta verzie.

Zahraničnému médiu WABetaInfo sa podarilo zistiť, že podpora pre iPad je v rámci WhatsAppu dostupná od verzie 23.24.10.73. Počet pre testerov je však obmedzený a v súčasnosti sú všetky miesta zaplnené. Ak si to teda chcete vyskúšať, pravdepodobne budete mať smolu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Zaujímavé je tiež to, že podpora aplikácie WhatsApp pre iPad prichádza len niekoľko týždňov po vydaní novej verzie aplikácie pre počítače Mac. Tá bola v beta testovaní skoro rok, pričom vznikla za pomoci Project Catalyst od spoločnosti Apple.

Pre tých čo nevedia, tento projekt kombinuje nástroje iOS s Macom a naopak, čo vývojárom značným spôsobom zjednodušuje robotu. WhatsApp by mal byť vďaka tomu vo svojej novej verzii pre iPad veľmi podobný tomu, čo už poznáme z platformy macOS.

Zoznam funkcií, ktoré bude WhatsApp pre iPad podporovať

  • Všetky vaše konverzácie (môžete ich pripínať, archivovať, vyhľadávať neprečítané správy atď.)
  • Zavolajte niekomu (je možné vytvoriť odkaz na skupinový chat, zavolať niekomu priamo a ďalšie)
  • WhatsApp stav – funkcia podobná príbehom na Instagrame či Facebooku
    Aplikácia tiež podporuje odosielanie a prijímanie správ, aj keď primárny telefón nie je blízko.

Dôležité je tiež zdôrazniť, že v tejto chvíli používatelia aplikácia WhatsApp na počítačoch Mac ešte stále nedokážu kontrolovať kanály, alebo komunity, hoci tieto funkcie budú dostupné v niektorých budúcich aktualizáciách.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 funkcie, ktoré má Apple Music na Androide a na iOS nie. Poznáme aj dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -