Pokiaľ používate Apple CarPlay, určite viete, že obdobná alternatíva od konkurencie nesie názov Android Auto. Pochádza od spoločnosti Google, ktorá ju neustále inovuje. Po novom však príde zmena, ktorú neočakával zrejme nikto.

Ako informujú zahraničné média, spoločnosť Google sa rozhodla zrušiť aplikáciu Android Auto, pričom by mala byť nahradená špeciálnym režimom jazdy v Google Asistentovi.

Apka slúžila konkrétne pre tých používateľov, ktorých zariadenia nepodporovali službu Android Auto defaultne. Po jej inštalácii bolo možné používať navigáciu, spúšťať hudbu alebo komunikovať so svetom jednoduchším a bezpečnejším spôsobom.

Android Auto zmení len spôsob fungovania. Služba zostane rovnaká 

Čo sa týka samotného systému Android Auto, ten sa nijakým výrazným spôsobom nezmení. Jeho aplikácia ale zmizne z internetového obchodu Google Play a tak si budú musieť používatelia aktualizovať svoje zariadenia (ak to bude možné). Zmena bude k dispozícii po vydaní Androidu 12.

Prečítajte si tiež  Android Auto ala konkurent pre Apple CarPlay prichádza na Slovnesko

Dôležité je však na záver dodať, že ak už aplikáciu Android Auto máte nainštalovanú vo svojom zariadení a rozhodnete sa neaktualizovať systém na verziu Android 12, všetko by malo naďalej fungovať rovnako ako predtým.

Mali ste niekedy možnosť testovať Apple CarPlay a Android Auto? Ktorá z týchto dvoch služieb určených pre osobné automobily vám sedela viac? Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -