Predpokladáme, že vyhľadávač Google používa každý z vás. Niektorí majitelia iOS zariadení si však inštalujú aj aplikáciu Google Search, s ktorou sa dostanú ku požadovaným výsledkom ešte skôr než cez prehliadač Safari alebo Chrome. No a ako sa ukazuje, táto apka testuje rôzne novinky.

Zmeny sa týkajú predovšetkým dizajnu a rozmiestnenia používateľských prvkov. Pozrieť si to môžete aj na fotografii pod týmto odstavcom, ktorú na sociálnej sieti Twitter zdieľal Mishaal Rahman.

Azda najväčšou inováciou je presunutie celej vyhľadávacej lišty do spodnej časti obrazovky, vďaka čomu na ňu majiteľ zariadenia dočiahne svojim prstom oveľa lepšie než v súčasnosti. Lišta je totiž pomerne vysoko a človek sa za ňou musí naťahovať.

Aplikácia má tiež v rámci beta verzie mierne upravený dizajn, no podľa výpovedí beta testerov sa jeho podoba líši od používateľa ku používateľovi.

Beta testovanie prebieha v plnom prúde

Znamená to teda, že spoločnosť Google testuje viacero alternatív, pričom v praxi použije tú, s ktorou dosiahne v rámci rôznych meraní tie najlepšie výsledky.

Prečítajte si tiež  Google má na krku dvojmiliardovú pokutu. Rozhodol o tom súd Európskej únie

Spomenuté vylepšenia sa začali objavovať v Google Search apke v rámci beta verzie 12.47.12. Hoci sa v súčasnosti týkajú predovšetkým majiteľov operačného systému Android, je skoro isté, že už čoskoro dorazia aj na iOS.

Netreba zabúdať, že v podstate totožnú zmenu akú testuje Google zaviedla spoločnosť Apple v rámci iOS 15 do svojho prehliadača Safari. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAndroid Central
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.