Predpokladáme, že vyhľadávač Google používa každý z vás. Niektorí majitelia iOS zariadení si však inštalujú aj aplikáciu Google Search, s ktorou sa dostanú ku požadovaným výsledkom ešte skôr než cez prehliadač Safari alebo Chrome. No a ako sa ukazuje, táto apka testuje rôzne novinky.

Zmeny sa týkajú predovšetkým dizajnu a rozmiestnenia používateľských prvkov. Pozrieť si to môžete aj na fotografii pod týmto odstavcom, ktorú na sociálnej sieti Twitter zdieľal Mishaal Rahman.

- Reklama -

Azda najväčšou inováciou je presunutie celej vyhľadávacej lišty do spodnej časti obrazovky, vďaka čomu na ňu majiteľ zariadenia dočiahne svojim prstom oveľa lepšie než v súčasnosti. Lišta je totiž pomerne vysoko a človek sa za ňou musí naťahovať.

Aplikácia má tiež v rámci beta verzie mierne upravený dizajn, no podľa výpovedí beta testerov sa jeho podoba líši od používateľa ku používateľovi.

Beta testovanie prebieha v plnom prúde

Znamená to teda, že spoločnosť Google testuje viacero alternatív, pričom v praxi použije tú, s ktorou dosiahne v rámci rôznych meraní tie najlepšie výsledky.

Prečítajte si tiež  Google má na krku dvojmiliardovú pokutu. Rozhodol o tom súd Európskej únie

Spomenuté vylepšenia sa začali objavovať v Google Search apke v rámci beta verzie 12.47.12. Hoci sa v súčasnosti týkajú predovšetkým majiteľov operačného systému Android, je skoro isté, že už čoskoro dorazia aj na iOS.

Netreba zabúdať, že v podstate totožnú zmenu akú testuje Google zaviedla spoločnosť Apple v rámci iOS 15 do svojho prehliadača Safari. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAndroid Central
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.