Technologický gigant Google predstavuje novú užitočnú funkciu pre iOS aplikáciu Google Maps. Mapy budú po novom rozpoznávať a upozorňovať užívateľom na preľudnené a rušné miesta. Súvisí to nielen s vyhýbaním sa preľudneným miestam v rámci opatrení spojených s pandémiou, ale aj s ošiaľom ohľadom predvianočných nákupov.

Funkcia nesie názov Area Busyness spoločnosť Google kombinuje trendy zaneprázdnenosti podnikov a miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, aby vás informovala o tom, kedy je v danej štvrti alebo časti mesta najviac rušno.

- Reklama -

Funkcia, s ktorou sa vyhnete davom

Google tvrdí, že táto funkcia vám pomôže identifikovať rušné oblasti, ktorým sa môžete vyhnúť, alebo práve naopak upozorniť na vyhľadávané miesta, ak sa v danej oblasti nevyznáte. Google hovorí, že funkcia Area Busyness bude spustená v čase tohtoročnej vianočnej sezóny.

Google Maps

Google naviac pridáva funkciu Adresáre, ktorá má užívateľom uľahčiť navigáciu v nákupných centrách, na letiskách alebo dopravných staniciach. Karta Adresár umožní používateľom zistiť, aké typy obchodov sa nachádzajú v budove, ako nájsť letiskové haly, parkoviská a ďalšie miesta.

Možnosť tiež ponúka užitočné informácie ako napríklad, či je miesto otvorené, aké má hodnotenie a na ktorom poschodí sa nachádza. V prípade tejto vychytávky sa ale príchodu dočkáme o niečo neskôr ako v Spojených Štátoch alebo v UK.

Aktualizácie sa dočká aj kategória venujúca sa reštauráciám. V tomto prípade Google pridáva cenové rozpätie poskytnuté inými používateľmi služby Mapy Google, aby ľudia mali lepšiu predstavu o tom, koľko si dané miesto účtuje za jedlo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -