Sociálne siete sú v súčasnosti nevyhnutnosťou ku každodennej komunikácii s rodinou, priateľmi či kolegami. Medzi obľúbené chatovacie apky patrí aj Telegram, ktorého popularita v poslednom období raketovo rastie.

Po tom, ako v úvode tohto roka vydal WhatsApp veľmi kontroverzné podmienky používania, jeho používatelia sa rozhodli vyskúšať inú alternatívu. Tou bol práve Telegram, ktorý si ľudia rýchlo osvojili.

V súčasnosti sa táto sociálna sieť pochválila, že celosvetovo dosiahla viac ako 1 miliardu stiahnutí, čím sa dostala medzi najpoužívanejšie apky na svete. Samozrejme, táto hodnota je rovnomerne rozdelená naprieč operačnými systémami iOS, Android a ďalšími.

Používateľská základňa Telegramu 

A aj keď je hodnota 1 miliardy veľmi uspokojivá, treba si uvedomiť, že Telegram v skutočnosti nemá 1 miliardu aktívnych používateľov. Tých je mesačne asi polovica a teda cca 500 miliónov. To je však v porovnaní s konkurenciou fantastické číslo.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

V súvislosti s tým už iba pripomenieme, že WhatsApp a Messenger si držia monopol na trhu, pričom v oboch prípadoch je pravidelne zaznamenávaných niekoľko miliárd používateľov mesačne. Bavíme sa však o etablovaných apkách, ktoré navyše v súčasnosti vlastní najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook.

Dajte nám vedieť do komentára, akú chatovaciu platformu preferujete vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.