Vývojári WhatsAppu sa rozhodli, že od nového roka začnú zdieľať niektoré osobné údaje používateľov s Facebookom, ktorý ich môže zúžitkovať napríklad pri zobrazovaní reklám. U ľudí to pochopiteľne vyvolalo určitú vlnu odporu a preto sa chcú premiestniť na inú platformu.

Z tejto situácie začal ťažiť konkurenčný Telegram, ktorý sa rozhodol hľadať spôsob, ako by mohol preniesť konverzácie z WhatsAppu priamo do svojej aplikácie. Aj keď to nebolo jednoduché, jedna cesta sa predsa len našla a my vám ju dnes odprezentujeme v návode nižšie.

Ešte pred tým ako začneme, musíme si uviesť, že samotný WhatsApp neponúka nijakú možnosť, pomocou ktorej by sa dali exportovať chaty do inej služby. V najlepšom prípade umožňuje exportovať rozhovor a jeho mediálny obsah ako zip súbor, alebo odoslať konverzáciu na e-mail. To sa nám ale v tomto prípade nehodí.

Ako preniesť konverzáciu z WhatsAppu na Telegram?

  • Otvorte si WhatsApp, prejdite do Chatu a vyberte konverzáciu, ktorú chcete exportovať.
  • Po jej otvorení kliknite v hornej časti na Meno a v menu vyberte položku Exportovať chat (nachádza sa dole).
  • V rozšírenej ponuke nájdite aplikáciu Telegram a kliknite na ňu.
  • Teraz si musíte znovu vybrať kontakt, ktorého chat chcete preniesť na Telegram.
  • Potvrďte krok kliknutím na tlačidlo Import.
  • Počkajte niekoľko sekúnd alebo minút (v závislosti od rozsahu konverzácie).
  • Hotovo – chat sa nachádza na Telegrame.

Je nám jasné, že toto riešenie nie je úplne dokonalé, no nástroj od Telegramu umožní importovať minimálne dôležité konverzácie z aplikácie WhatsApp, o ktoré nechcete prísť.

Na záver už iba doplníme, že aj keď je Telegram bohatší o niektoré funkcie v porovnaní so službou prevádzkovanou Facebookom, neponúka štandardné end-to-end šifrovanie. Ako lepšia alternatíva sa teda v súčasnosti ukazuje Signal. Napíšte nám do komentára, pre ktorú chatovaciu službu ste sa rozhodli vy…

Prečítajte si tiež  Apple stále pracuje na snímaní odtlačkov cez displej!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.