Na holandskej internetovej stránke iCulture sa dnes objavila správa, že spoločnosť Apple pridala do aplikácie Apple Maps nové informácie o radaroch a rýchlostných kamerách, ktoré sa zobrazujú v rôznych častiach krajiny. Pôvodne bola táto funkcia predstavená v iOS 14 a platila výhradne pre USA. Teraz sa rozširuje do celého sveta.

Pokiaľ veľa cestujete a používate Apple Maps na navigáciu či už na čelnom skle alebo cez informačný systém Apple CarPlay, po novom vás upozorní na miesta, kde by ste mali byť obozretní a zároveň si strážiť ručičku tachometra. Pokiaľ ste niekedy išli po rakúskej diaľnici, určite viete, že sa to na nej doslova hemží kamerami. Nikto nechce dostať po dovolenke v Chorvátsku dodatočný pozdrav do schránky s nepríjemne vysokou pokutou.

- Reklama -

Rýchlostné radary sú v Apple Maps zaznačené prostredníctvom malej žltej ikony, zobrazujúcej fotoaparát s bleskom. Bavíme sa samozrejme len o pevných kamerách, ktorých poloha sa nemení. Pokiaľ chcete získať informácie o policajných hliadkach a stacionárnych radaroch, odporúčame skôr aplikáciu Waze.

Nové krajiny

Technologický gigant rozšíril radary v iOS 14.5 na všetky tieto krajiny: Kanada, Írsko, Veľká Británia, USA, Holandsko, Austrália, Rakúsko, Belgicko, Švédsko a Nový Zéland (a možno ďalšie…).

Zahraničné média dodávajú, že informácie nie sú vo všetkých prípadoch úplne aktuálne a vzťahujú sa len na niektoré regióny daných krajín. Z tohto môžeme usúdiť, že Apple na mapovaní rýchlostných kamier stále pracuje a ich prítomnosť nemôžete brať za samozrejmú ale skôr za milý bonus ku používaniu služby.

Napíšte nám do komentára, akú aplikáciu na navigovanie používate vy a či túto funkciu v rámci Apple Maps dokážete oceniť. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here