Zdá sa, že sa zamestnanci spoločnosti Apple trochu inšpirovali u konkurencie. Jedna z najlepších funkcií, pre ktorú používame napríklad Waze prichádza aj do aplikácie Mapy. Tá bude po novom schopná detekovať policajné radary a upozorniť na ne vodiča.

Aplikácia Mapy v iOS 14 poskytne informácie o radaroch.

Ako sme už informovali v našom rozsiahlom článku, cupertinský gigant zapracoval snáď úplne na všetkom, čo sa týka operačného systému iOS 14. Výnimkou nie sú ani Mapy, ktoré sa v detailnej podobe rozširujú ďalej do sveta a okrem toho ponúkajú nové funkcie či informácie.

Jedna z nich sa týka aj šoférovania a kontroly rýchlosti. Váš iPhone vás bude vedieť upozorniť malou ikonkou na to, kde sa nachádzajú policajné radary. Ušetriť vám to môže desiatky či stovky eur pri prípadných pokutách.

Momentálne o novej funkcii nemáme príliš veľa podrobných informácií. Každopádne samotná spoločnosť Apple používateľom sľubuje, že zistí, kde sa nachádzajú konkrétne kamery a umiestni ich na cestu (na mape).

V prvej beta verzií iOS 14 sme radary zatiaľ nenašli a predpokladáme, že aj pri oficiálnom spustení budú (minimálne zo začiatku) dostupné len vo vybraných krajinách sveta. V skorej budúcnosti by sa ale mohli dostať aj na Slovensku, uvidíme. Apple v iOS 14 beta 1 zatiaľ neukázalo ani cyklistické cesty či napríklad možnosti nabitia pre elektromobil… Evidentne si to necháva pre ďalšie verzie, ktoré budú vychádzať postupom času.

Aplikácia Mapy v iOS 14 poskytne informácie o radaroch.
Aplikácia Mapy v iOS 14 poskytne informácie o radaroch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple intenzívne pracuje na svojom prvom skladacom zariadení. iPhone to však nebude
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.