Spoločnosť Apple sa v rámci pandémie koronavírusu angažuje takmer všade, kde môže pomôcť. Silné snahy pociťujeme aj v rámci jej softvérových služieb. Najnovšie dokáže aplikácia Mapy upozorniť používateľa na 14-dňovú karanténu po návrate zo zahraničia.

Apple Mapy upozorňujú používateľov na karanténu

Je žiaľ veľmi časté, že sa nákaza COVID-19 “exportuje” z iných krajín. Aj preto sú karanténne opatrenia účinné. Istý používateľ Kyle Seth Gray zverejnil na Twitteri nové upozornenie, ktoré mu vypísal jeho iPhone po tom, čo sa objavil na letisku.

- Reklama -

Zariadenie mu pripomína, že pokiaľ sa práve vrátil zo zahraničia, mal by ostať doma a sledovať svoje zdravie po dobu 14 dní. K dispozícii je aj internetová stránka, na ktorej sa dajú skontrolovať bližšie podrobnosti.

Samotné oznámenie funguje na princípe aktuálnej polohy. Spoločnosť Apple teda nevyužíva akékoľvek osobné údaje, ktoré sa týkajú cestovania. Kyle sa síce ocitol na letisku, no nepriletel z cudzej krajiny.

Jeho iPhone ho aj napriek tomu preventívne upozornil. CDC (Centers for Disease Control and Prevention) vydalo odporúčania ľuďom, vracajúcim sa z dovoleniek, aby si dvakrát denne odmerali teplotu, zostali doma a vyhýbali sa kontaktu s inými osobami.

Tak isto by človek po návrate zo zahraničia nemal cestovať verejnou dopravou a mal by sa snažiť držať odstup aspoň 2 metre od ostatných ľudí. Novinka funguje len v niektorých krajinách. Na Slovensku sa s ňou teda pravdepodobne nestretnete. Kto ale vie, možno ju Apple časom rozšíri aj globálne.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here