Jablková spoločnosť sa snaží posúvať svoju hudobnú streamovaciu službu. Po novom testuje „Apple Music for Bussines“. Táto služba mieri do prevádzok a obchodných domov. O čo sa vlastne jedná?

„Apple Music for Bussines“ mieri do obchodných domov.

Ako ste už mohli pochopiť aj z názvu novej služby, nebudete sa jednať o nič, čo by mohlo trápiť bežných spotrebiteľov. Ak sa ale budete prechádzať po nákupnom centre a z reproduktorov započujete vaše obľúbené pesničky, možno pôjdu priamo z tejto služby.

- Reklama -

Určená je predovšetkým pre podniky, ktoré chcú vo svojich prevádzkach prehrávať skladby. Tie by tu mali byť dostupné bez rôznych „licenčných opletačiek“.

Služba dokonca nie je ani tak nová. To len my o nej počujeme po prvý krát. The Wall Street Journal prezradil, že je v testovaní posledných 6 mesiacov! To je skutočne dosť dlhá doba na to aby sa osvedčilo či je dobrá alebo nie.

Jablková spolčnosť je už dlhšiu dobu v partnerstve s PlayNetwork Inc. Je to spoločnosť, ktorá sa špecializuje na prehrávanie hudby v komerčnom využití. Zahŕňa to teda už vyššie vymenované prevádzky či obchodné domy. Aj vďaka nej by mohla byť nová služba čoskoro dostupná pre všetkých, kto ju bude potrebovať využívať.

Čo získajú majitelia firiem?

Pokiaľ sa pýtate, aké benefity budú mať obchodníci z používania Apple Music for Bussines, poznáme odpoveď. Jablková spoločnosť sa bude sústrediť na to aby poskytla svojim zákazníkom čo najviac playlistov (pre jednotlivé odvetvia obchodu), ktoré sa hodia k danej prevádzke.

V nákupnom centre teda môže hrať iná hudba ako v obchode s potravinami. Všetko je to už len na klientovi, ktorý „playlist“ si v tomto prípade vyberie a zvolí. Očakávame aj tématické playlisty. Napríklad s nádychom ročných období, sviatkov a podobne…

Problémom komerčného využívania skladieb (medzi ktoré patrí pochopiteľne aj púšťanie v obchodných domoch) sú práve licencie a autorské práva. Apple prostredníctvom novej služby bude vedieť tieto problémy rýchlejšie riešiť.

Uvidíme ako sa bude Apple Music for Bussines vyvíjať aj naďalej. Je možné, že podrobnejšie detaily nebudú pre verejnosť ani známe. Nechajme sa prekvapiť.

Apple Music má už 60 miliónov predplatiteľov. Patríš medzi nich? - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -