V novom systéme iOS 17.1 spoločnosť Apple umožnila používateľom služby Apple Music prispôsobiť si cover arty a pozadia svojich playlistov pomocou vopred definovaných možností. Vďaka tejto vychytávke premeníte vizuál svojich zoznamov skladieb na oficiálne playlisty od Apple.

Predtým bolo v systéme iOS pri vytváraní vlastného playlistu na výber len medzi základným dlaždicovým obrázkom z coverov piesní alebo vlastným obrázkom, ktorý ste nahrali. Keďže nie je vždy jednoduché nájsť vlastnú grafiku alebo relevantné fotky pre váš playlist, nová možnosť vám môže skrášliť váš zoznam a zároveň ušetriť čas.

Spoločnosť Apple v systéme iOS 17.1 ponúka osem rôznych štýlov obalov s geometrickými tvarmi a gradientmi, pričom názov vášho playlistu sa zobrazuje v ľavom hornom rohu. Farby použité v obale sú vybrané z obalu albumu akejkoľvek piesne, ktorá je v playliste na prvom mieste.

Ako nastaviť vopred definovaný obrázok pre playlist

  • V Apple Music v kategórii Playlisty vytvorte nový playlist.
  • Pomenujte si svoj playlist a pridajte do neho hudbu.
  • V pravom hornom rohu kliknite na ikonu  a zvoľte možnosť Upraviť.
  • Vyberte si jednu z predvolených možností pre obal albumu a stlačte Hotovo.
Apple Music Playlist cover
Zdroj: SvetApple

Aktualizácia iOS 17.1 prináša aj ďalšie zmeny a vylepšenia služby Apple Music vrátane možnosti označiť piesne ako obľúbené zo zamknutej obrazovky alebo navrhovaných piesní v playlistoch. O všetkých novinkách sa dočítate v našom článku venovanom tejto téme.

Prečítajte si tiež  Návod: Nudí vás klasické pozadie? Takto si nastavíte dynamickú sadu fotiek na iPhone a iPade

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -