Apple neustále vylepšuje svoje softvérové služby. Patrí sem aj Apple Music, ktorý je dostupný na všetkých jablkových platformách. Paradoxne tu ale nemusí všetko fungovať úplne rovnako, respektíve nemuselo. Po novom bude mať synchronizované texty k dispozícii aj operačný systém macOS!

Apple Music dostáva na Macu vylepšenie!

Spoločnosť Apple nevydala iba nové beta verzie operačných systémov iOS 13.4 či iPadOS 13.4. Dočkali sme sa aj vylepšenej verzie macOS Catalina 10.15.4, ktorá po novom prišla s funkciou, synchronizovaného textu ku skladbám v službe Apple Music. Je to presne tá istá funkcia, s ktorou prišla jablková spoločnosť ešte v septembri minulého roka na platforme iOS.

Pokiaľ si teda pustíte nejakú pieseň v Apple Music na Macu a budete chcieť poznať slová, stačí, keď kliknete na malú „bublinku“, ktorá sa nachádza v pravom dolnom rohu služby. Pokiaľ máte šťastie, song bude mať pridelený aj text (na naše počudovanie ho nájdeme pri obrovskom množstve aj slovenských interpretov).

Ešte lepšie je ale spomínané časové synchronizovanie s hudbou. Text sa dynamický mení v závislosti na tom, v ktorej časti je pesnička. Je to možno na oko zbytočnosť, no pokiaľ budete mať slabú „karaoke“ chvíľku, určite to oceníte. Partia kamarátov sa na podobnej novinke môže veľmi dobre zasmiať. Využívate túto funkciu na vašom iOS zariadení alebo vás vôbec neoslovila? Dajte nám vedieť do komentárov.

Apple Music prichádza do webových prehliadačov! - svetapple.sk
Apple Music dostáva na Macu vylepšenie!
Prečítajte si tiež  Zabudnute na trojmesačný free trial. Apple skracuje skúšobnú verziu Apple Music.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.