Služba Apple Music prišla na trh ešte v roku 2015 a od tej doby tvorí nezameniteľnú súčasť života viac ako 60 miliónom používateľom po celom svete. Medzi jej najväčšie výhody patrí rozsiahla knižnica skladieb a rádiových staníc, no takisto aj prívetivá cena. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa Apple Music darí najmä medzi študentmi. Po novom si ale táto skupina používateľov zaplatí o čosi viac.

Aby sme boli presnejší, zatiaľ čo doteraz si mohli študenti užívať neobmedzený prístup ku celej hudobnej knižnici za relatívne smiešny poplatok 2,99 € / mesačne, po novom sa táto taxa zvýši o ďalších 50 centov.

Nová cena za študentské Apple Music je teda 3,49 €. S efektom zdražovania sa stretli v uplynulých mesiacoch používatelia po celom svete a preto bolo iba otázkou času, kým tento trend dorazí aj na Slovensko.

Príjemný bonus s významnou cenovou úsporou 

Apple TV+
Zdroj: Apple

Napriek tomu však nesmieme zabúdať na jeden dôležitý benefit, ktorí získavajú všetci študentmi pri kúpe študentského predplatného. Iba za 3,49 € / mesačne získajú prístup nie len do hudobnej knižnice, ale aj do celej knižnice filmov a seriálov, ktoré sú dostupné na službe Apple TV+.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Tu podotýkame, že zatiaľ čo klasické predplatné za Apple Music pre dospelú osobu predstavuje 5,99 € / mesačne, za individuálne predplatné na službu Apple TV+ zaplatíte ďalších 4,99 € / mesačne. Študenti tak dostávajú balík služieb za zlomkovú cenu, v rámci ktorého ušetria až 7,49 / mesačne!

Kto má nárok na študentské predplatné? 

Aplikácia Apple Music na iPhone, ktorý je položený na stole vedľa kvetináča a strieborného MacBooku Air
Zdroj: Unsplash / Giorgio Trovato

Ako uvádza spoločnosť Apple na svojej oficiálnej internetovej stránke, študenti majú k dispozícii rovnaké funkcie a výhody Apple Music ako individuálni predplatitelia.

Akonáhle firma overí potvrdenie o vysokoškolskom štúdiu, používatelia získavajú prístup do Apple Music až na štyri roky – kým budú študovať.

Po uplynutí tohto obdobia bude členstvo pokračovať individuálnym plánom za 5,99 € / mesačne. V tomto bode však dávame do pozornosti výhodné balíky predplatného Apple One (platí aj pre rodiny), na ktorých sa dajú ušetriť desiatky eur.

Koľko stojí konkurencia? 

Najpoužívanejšia hudobná streamovacia služba na svete Spotify neponúka zvýhodnené študentské predplatné. Ak ju teda chcete používať, musíte si rovno zaplatiť za plán s názvom Individual, ktorý stojí 5,99 € / mesačne (rovnako ako Apple Music).

V prípade, že si však vyberiete službu YouTube Premium, tu je cena dokonca nižšia než za Apple Music. Študenti si môžu užívať výhody platenej verzie hudobnej knižnice len za 2,99 € / mesačne. Otázne však zostáva, dokedy bude táto nízka čiastka platiť.

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Rovnako ako Spotify, ani Tidal nemá možnosť študentského predplatného a za každý mesiac používania služby zaplatíte 5,99 €. Opäť sme teda na rovnakej úrovni, ako cena štandardného predplatného za Apple Music.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -