Apple Music je stále veľmi rýchlo rastúca platforma na počúvanie hudby. Bol to asi jeden z najlepších kokov spoločnosti Apple v oblasti služieb, akú len mohol ponúknuť.

Napriek tomu táto služba nie je celkom dokonalá. Vo firme to vedia a pre fanúšikov klasickej hudby prinášajú novinku. Predstavujeme vám Concertino!

- Reklama -

Apple Music prináša novú webovú aplikáciu Concertino

Len nedávno sme vás informovali o tom, že služba Apple Music sa rozširuje ďalej na sféru biznisu. Je to teda dôkaz, že na nej Apple stále pracuje. Dnes máme ale zaujímavú správu, ktorá sa týka predovšetkým fanúšikov klasickej hudby. Tí si ju budú po novom môcť vychutnať na úplne novej úrovni. Pomôže Apple Music Concertino.

S novými informáciami dnes prišiel portál 9to5mac. Ten informoval, že Apple spúšťa novú webovú aplikáciu Concertino, ktorá je určená predovšetkým pre kvalitné počúvanie klasickej hudby. Všetko je pre predplatiteľov Apple Music samozrejme dostupné úplne zadarmo. Ako hosť si tu viete prezerať playlisty ale hudbu nemôžete počúvať.

Pokiaľ vám nejde do hlavy, prečo sa rozhodlo Apple urobiť takýto krok, dôvod je jednoduchý. Klasická aplikácia Apple Music je síce dobrá pre počúvanie väčšiny hudobných žánrov avšak vôbec nie je prispôsobená pre počúvanie vážnej hudby.

Pravdepodobne negatívny feedback zo strany poslucháčov donútil spoločnosť Apple aj v tomto smere konať a tak navrhol a spustil niečo, čo tu doteraz ešte nebolo. Na službu Apple Music Concertino sa dostanete kliknutím na tento odkaz.

Počúvanie klasickej hudby na Apple Music skrátka nebolo dobré…

Ako sme už avizovali vyššie, klasická hudba sa v aplikácii Apple Music nepočúvala práve príjemne. Podľa informácii za to môžu nie príliš vhodné zoznamy skladieb, ktoré nedávajú logiku a tiež prestávky medzi skladbami, ktoré tu nemajú čo robiť.

Apple sa to rozhodlo vyriešiť pozoruhodným spôsobom. Neupravilo samotnú aplikáciu ale pre fanúšikov klasickej hudby urobilo úplne novú. Je milé, že aj pravdepodobne menšia vzorka používateľov dostala vlastnú službu. Apple sa evidentne snaží prispôsobiť úplne každému a to sa nám páči. Uvidíme kam sa bude Apple Music v budúcnosti vyvíjať ďalej. Si milovníkom klasickej hudby alebo nie?

apple music concertino
Apple Music prináša novú webovú aplikáciu Concertino
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.