Pokiaľ by sme mali určiť najznámejšiu hudobnú streamovaciu platformu, určite by to bol Spotify. Švédsky gigant vznikol ešte v roku 2006 a postupnou popularitou si získal viac ako 130 miliónom predplatiteľov, po celom svete. Jedná sa o 31% nárast, oproti rovnakému obdobiu v 2019.

Spotify je raz také populárne ako Apple Music.

Aj keď Apple presné čísla nezverejnilo, jeho hudobná platforma má v súčasnosti (podľa odhadov) okolo 60-65 miliónov platiacich používateľov. Hoci ukrojila značnú časť práve Spotify, vo Švédsku si z toho zas až tak ťažkú hlavu nerobia.

- Reklama -

Firma neustále rastie a prosperuje aj v časoch pandémie koronavírusu, kedy sa očakával útlm (ľudia ostávajú doma). Medziročne narástla používateľská základňa tejto spoločnosti až o 31%. Ako sme už uviedli, v súčasnosti má 130 miliónov predplatiteľov. Zaujímavou správou je tiež zisk na úrovni 22%, ktorý prekonal všetky doterajšie analýzy…

V médiach sa pred pár týždňami objavili informácie, že platformy ako Spotify zažijú ťažké obdobie počas spomínanej pandémie. Dôvod je ten, že ľudia ostávajú doma a zabávajú sa iným spôsobom, ako počúvaním hudby. Sami sa zamyslite nad tým, ako často si pustíte obľúbenú pesničku niekde na ceste v aute, a potom v obývačke… Napokon to ale vyzerá tak, že sa “predtuchy” nenaplnili a všetko ostáva v norme. Niektorí ľudia síce prestali používať Spotify v takej miere ako predtým, no iní naopak začali, takže sa to “vyvážilo”…

Spoločnosť tiež zdieľala zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú zmeny v počúvanej hudbe počas karantény. Používatelia začali do svojich playlistov pridávať melódie, ktoré sú jemnejšie (akustickejšie), menej tanečné a viac inštrumentálne. Čo počúvate vy?

Spotify je oficiálne v Siri, HomePode, CarPlay a Apple TV! - svetapple.sk
Spotify je raz také populárne ako Apple Music.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.