Apple zakúpilo aplikáciu Dark Sky ešte 1. apríla 2020. Aj keď sme očakávali možné zakomponovanie do iOS 14, nestalo sa tak. Namiesto toho sa spoločnosť sústredí na jej ďalší vývoj a vylepšovanie. Pochopiteľne však pôjde o „exkluzivitu“ len na operačnom systéme iOS. Používatelia Androidu sa s ňou musia rozlúčiť.

Dark Sky končí na Androide

Hoci v našich končinách nie je až taká známa, v zahraničí si užíva obrovskú popularitu. Špeciálne to platí o USA. Apple evidentne videlo obrovský potenciál tohto softvéru a tak sa rozhodlo navrhnúť akvizíciu. Vývojári v Dark Sky súhlasili a appka prešla pod krídla cupertinského giganta. Ako sme už naznačili vyššie, spoločnosť má viacero možností, ako bude vedieť novinku využívať.

Jednou z nich je aj zakomponovanie priamo do iOS, ku ktorému však zatiaľ nedošlo. Nakoľko ju ale Apple kúpilo len pomerne nedávno, nemôžeme sa tomu čudovať. Nový majiteľ okamžite prehlásil, že používatelia Andoridu majú smolu.

Dark Sky na tejto platforme končí. Pôvodne tu už dokonca vôbec nemala byť. Oficiálne „vypnutie“ služieb bolo naplánované na 1. júla 2020. K ničomu však nedošlo. Nevieme síce prečo, no podľa oficiálnych zdrojov sa doba používania aplikácie predĺžila ešte o mesiac. Inými slovami Dark Sky z Androidov zmizne presne 1. augusta.

Všetci, ktorí si predplácajú jej dlhodobé služby dostanú samozrejme svoje peniaze naspäť. Dark Sky ostane „exkluzivitou“ na operačnom systéme iOS. Uvidíme, aké s ňou má plány spoločnosť Apple v blízkej budúcnosti.

Apple kúpilo aplikáciu, ktorá predpovedá počasie.
Apple nedávno kúpilo Dark Sky. Appka čoskoro skončí na všetkých Androidoch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Nové, zaujímavé funkcie v iOS 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Aspoň by ste mohli povedať čo je to za Appku takúto info radšej hoďte do kosa teraz keby som chcel vedieť čo je to za appku musím googlit nabudúce na vaše “info” ani nekliknem

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here