Apple Pay je technológia, o ktorej sme dlho „snívali“ a dnes ju už oficiálne viac ako rok používame. Veľmi rýchlo sa tomu prispôsobili takmer všetky slovenské banky. Niektoré nabehli na platbu pomocou iPhonu či Apple Watch okamžite, iným to zase chvíľu trvalo. ČSOB patrila medzi posledných. Teraz sa to mení. Štart služby má však svoje problémy, takže si ju neužijú úplne všetci.

ČSOB konečne spustila Apple Pay

Platba mobilom je doslova návyková. Akonáhle ju raz vyskúšate, hotovosť či kartu budete z vašej peňaženky vyťahovať naozaj iba sporadicky. Pokiaľ nám neveríte, určite vám to potvrdí väčšina používateľom, ktorá takýmto spôsobom fungujú.

Apple Pay je veľmi rýchle, pohodlné a v neposlednom rade aj bezpečné. Nikto nemôže zneužiť vaše osobné či bankové údaje. Autorizujete sa prostredníctvom tváre, otlačku prsta alebo kódu. Tak isto tu neexistuje žiaden limit bezkontaktnej platby. Je to super.

Apple Pay spustený aj v Chorvátsku. Na dovolenku treba už len plavky a iPhone. - svetapple.sk
Apple Pay v praxi

Zákazníci ČSOB čakali naozaj dlho. Veľmi často sme do správ a komentárov dostávali otázku, kedy banka konečne zavedie podporu tejto služby. Evidentne s ňou boli nemalé problémy, nakoľko to trvalo viac ako rok. Napokon sa však všetko podarilo a od dnešného dňa môžete platiť iPhonom či Apple Watch aj v prípade, že máte účet v tejto banke. Má to však jeden zásadný háčik.

Všetko zatiaľ funguje len v rámci platobných kariet, ktoré pochádzajú od Mastercard. Ak vlastníte kartu VISA, počkať si budete musieť najneskôr do jesene 2020. Je to poriadna smola, no hádam si s tým v ČSOB čo najrýchlejšie poradia. Ste spokojní s platením cez Apple Pay? Dajte nám vedieť v komentároch.

Kompletný zoznám bánk, ktoré podporujú Apple Pay nájdete na tomto odkaze.

ČSOB konečne spustila Apple Pay. Stále však nemusí fungovať všetkým.
ČSOB konečne spustila Apple Pay. Stále však nemusí fungovať všetkým.

zdroj

Prečítajte si tiež  Počítače Mac sa predávajú ako teplé rožky. Apple hlási rekordné tržby v oblasti osobných počítačov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.