Facebook práve predstavil službu na sprostredkovanie online platby. „Facebook Pay“ je nová služba, ktorá bude fungovať v aplikáciach Messenger, WhatsApp, Instagram a samozrejme v klasickej Facebook appke. Medzi hlavných konkurentov patrí aj služba Apple Pay.

2Facebook Pay je nová služba

Facebook Pay je nová služba, ktorá by chcela konkurovať Apple Pay. Podarí sa to?
Facebook Pay je nová služba, ktorá by chcela konkurovať Apple Pay. Podarí sa to?
- Reklama -1

Ako sa ukazuje z veľkého „koláča“ dnešných platobných služieb si chce odhryznúť aj najväčšia sociálna sieť na svete. Novú službu Facebook Pay predstavila len pred pár hodinami. Jej štart je naplánovaný v prvom rade len pre klasickú aplikáciu Facebook a Messenger. Fungovať bude zozačiatku v USA. Postupne by sa ale mala začať rozširovať do celého sveta. Súčasťou podpory bude samozrejme aj Slovenská republika.

Jej využívanie bude skutočne rôznorodé. Pomocou služby bude možné odosielať rôzne charitatívne príspevky iným, ktorí to potrebujú, vykonávať nákupy v hrách a aplikáciach, nakupovať rôzne tikety či vstupenky na akcie a podobne. Po pilotnom testovaní na appke Facebooku a Messengeru sa presunie aj na Instagram a WhatsApp. Do pozornosti dávame len toľko, že obe sociálne siete už dlhšiu dobu patria práve pod Facebook.

Momentálne stále nie sú jasné niektoré veci ohľadom novej platobnej služby. Nikto napríklad ešte neprezradil to, či k nej budú mať prístup aj vývojári tretích strán. Tým pádom by sa mohla implementovať aj do iných aplikácii, ktoré by možno nevyvíjal Facebook. Niečo podobné, môžeme v prípade iOS zariadení zažívať pri Apple Pay. Či je to ale vôbec možné je na teraz veľmi otázne. Medzi konkurenčné výhody Apple Pay patrí napríklad to, že podporuje bezkontaktné platby cez NFC v iPhone. To Facebook Pay určite vedieť nebude.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.