Spoločnosť Apple propaguje svoju novú hudobnú službu Apple Music na miestach, kde by sme to možno nečakali. Nie, teraz nemáme na mysli konkrétne rozloženie reklamných billboardov, ale skôr spôsob akým Apple Music propaguje. Už sme písali o Snapchate, ktorý ti ponúkne nahliadnuť do Beats1 rádia. Apple však na Snapchate ukazuje aj iný spôsob propagácie!

Apple Music na Snapchate

Apple sa rozhodlo propagovať Apple Music v niektorých mestách naozaj netradičným spôsobom a využilo na to sociálnu sieť Snapchat, v ktorej si používatelia medzi sebou vymieňajú fotky.

Okrem svojho informačného účtu sa rozhodlo so zakladateľmi služby dohodnúť a na určitých miestach (napríklad v New Yorku či Los Angeles) po novom zobrazuje nový filter s odkazom na Apple Music. 

Snapchat tieto špeciálne filtre zobrazuje vždy len na určitých miestach na základe tvojej súčasnej polohy.

Je viac než pravdepodobné, že lokality v New Yorku či Los Angeles sú lokality, ktoré sa nachádzajú blízko Apple Store v týchto mestách. Uvidíme, či sa filter objaví aj na iných miestach v iných mestách. Vieme však len, že marketingové oddelenie vie presne ako zaútočiť na mladých, ktorí predovšetkým používajú Snapchat!

Prečítajte si tiež  Amerika má špehovať Rusov cez iPhone. Zariadenie má vraj zadné vrátka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.