Spoločnosť Apple pred pár dňami radikálne zakročila proti mechanizmu aplikácie Beeper Mini, ktorá umožňovala používateľom zariadení s operačným systémom Android komunikovať s majiteľmi iPhonov prostredníctvom služby iMessage. Ako však informuje portál Macrumors, vývojári už našli na tento problém riešenie.

Podľa tvorcov sa aplikácia bude môcť vrátiť späť, avšak používatelia sa musia pripraviť na niekoľko zásadnejších zmien. Nová verzia Beeper Mini bude vyžadovať, aby ste sa do apky prihlasovali prostredníctvom svojho Apple ID. To doteraz nebolo nutné. Dôvodom je fakt, že všetky správy, ktoré sú na iMessage posielané budú prechádzať skrz vašu e-mailovú adresu a nie telefónne číslo.

Doterajšia všezia apky Beeper Mini fungovala tak, že namiesto vášho Apple ID registrovala telefónne číslo každého Android používateľa ne serveroch spoločnosti Apple.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Vývojári využili trik v rámci reverzne upravených protokolov iMessage priamo na serveroch technologického giganta. Apple na to, ale prišiel a Beeper Mini úplne zablokoval.

Beeper Mini
Zdroj: Beeper Mini

Používatelia apky tak z ničoho nič prišli o možnosť odosielať, alebo prijímať správy, takže tento šikovný softvér sa stal zo dňa na deň nepoužiteľný.

Apple tvrdí, že Beeper Mini je bezpečnostné riziko 

Apple sa ku celej veci vyjadril, pričom uviedol, že techniky, ktoré Beeper Mini využíval, predstavovali riziko pre bezpečnosť a súkromie používateľov platformy iMessage. To mal byť hlavný dôvod, prečo firma v celej veci zakročila.

V spoločnosti Apple vytvárame svoje produkty a služby s využitím špičkových technológií na ochranu súkromia a zabezpečenia, ktoré používateľom poskytujú kontrolu nad ich údajmi a zabezpečujú bezpečnosť osobných informácií.

Podnikli sme kroky na ochranu našich používateľov tým, že sme zablokovali techniky, ktoré používajú falošné prihlasovacie údaje na získanie prístupu do iMessage.

Tieto techniky predstavovali významné riziko pre bezpečnosť a súkromie používateľov vrátane potenciálu zverejniť metadáta a umožniť zasielanie neželaných správ, spamu a phishingových útokov. – uviedol Apple vo svojom oficiálnom stanovisku.

Na záver už iba dodáme, že aplikácia Beeper Mini bola k dispozícii na 7 dní zadarmo a potom za ňu bolo potrebné platiť. Vývojári však kvôli nestabilite zvažujú, že ju ponúknu úplne bezplatne až do chvíle, kým nebude fungovať bez akýchkoľvek problémov. Uvidíme teda, či svoj sľub naplnia.

Prečítajte si tiež  iOS 12.3.2 Neaktualizujte, pokiaľ kupujete nový telefón.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.