macOS Big Sur 11.1

Spolu s oficiálnym vydaním macOS Big Sur 11, bola vypustená aj prvá beta verzia macOS Big Sur 11.1 pre vývojárov. Apple potrebuje feedback od čo najväčšieho množstva používateľov (aby mohlo riešiť všetky problémy v systéme). Po týždni tak prichádza macOS Big Sur 11.1 aj ku verejným beta testerom. Pokiaľ sa radíte medzi nich, update si už môžete nainštalovať aj na svoje zariadenie.

Určite vás v tejto chvíli zaujíma, čo sa zmenilo v porovnaní so štandardnou verziou. Odpoveď vás asi sklame, no Apple sa nesústredilo na žiadne nové funkcie. Namiesto toho by sme mali pocítiť vylepšenie výkonu, zabezpečenia a opravy závažných chýb, ktoré trápia používateľov.

Aktualizáciu nainštalujete cez ikonu jablka vo vrchnej lište () –Systémové nastavenia – Aktualizácia softvéru. Povinnosťou je samozrejme registrácia do verejného beta testovania (ak tam zatiaľ nie ste) a následný postup podľa pokynov spoločnosti Apple.

V komentároch nám dajte vedieť, ako zatiaľ funguje macOS Big Sur 11 na vašom Macu (uveďte aj konkrétne zariadenie).

My v redakcii ho používame aj na čerstvej novinke, MacBooku Pro 13″ 2020 (M1) a pokiaľ nerátame občasné „padanie“ aplikácie Chrome (čo nemusí súvisieť s operačným systémom), tak s ním nemáme vôbec žiadne problémy. Za nás dobrá práca!

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na iOS 16.6. Čo prinesie nová aktualizácia?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.