Apple pravidelne pridáva nové Emoji znaky do iPhonu, iPadu, Macu a ďalších zariadení na základe aktualizácií katalógu emoji, za ktorým stojí konzorcium Unicode. Už čoskoro by sme sa v tejto kategórii mali dočkať ďalšej expanzie.

Na obrazovkách Apple zariadení sa objaví sedem nových emoji znakov, ktoré by sme mali začať používať už koncom roka 2024 alebo začiatkom roka 2025. Hoci je Emoji klávesnica už dnes plná rôznych obrázkov a ich variácií, ešte stále je miesto pre ďalšie prídavky.

Na Apple zariadeniach sa dočkáme nových Emoji znakov

Medzi očakávané znaky Emoji, ktorých sa dočkáme v budúcich aktualizáciách operačných systémov patrí napríklad unavená tvár s kruhmi pod očami, odtlačok prsta, strom bez listov, červená repa, harfa, lopata a fialová škvrna.

Konzorcium Unicode dnes otvorilo obdobie na preskúmanie beta verzie kódu Unicode 16, ktorý obsahuje spomínané znaky. Obdobie beta verzie potrvá do 2. júla a potom sa Unicode 16 dočká vydania.

V tomto kroku budú nové znaky oficiálne schválené a pripravené na distribúciu do rôznych operačných systémov.

Nové emoji znaky pre iPhone
Zdroj: MacRumors

Popredným hráčom ako je Apple, často trvá niekoľko mesiacov, kým vytvoria výtvarné návrhy pre nové znaky emoji, ktoré sú schválené. Preto je pravdepodobné, že nové Emoji uvidíme až po uvedení systému iOS 18.

Apple naposledy predstavil nové emoji s aktualizáciou iOS 17.4, ktorá bola vydaná v marci tohto roka. Medzi znaky pridané patria limetka, hnedá huba, fénix alebo pretrhnutá reťaz. Uvidíme, akých ďalších prídavkov sa dočkáme v oficiálnych aktualizáciách.

Prečítajte si tiež  UPOZORNENIE: Pre toto si nainštalujte iOS 17.5.1. Apple opravil extrémne bizarnú chybu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -