Spoločnosť Apple potichu aktualizovala svoje internetové stránky so sekciou zameranou na operačný systém iOS 15. Ukazuje sa, že digitálny vodičský preukaz sa vo virtuálnych peňaženkách používateľov objaví až začiatkom roka 2022.

Dôvodom tohto omeškania má byť prísny dohľad spoločnosti Apple nad tým, ako jednotlivé štáty zavádzajú túto technológiu do praxe. Má totiž svoje prísne podmienky, ktoré musia byť na sto percent splnené.

- Reklama -

Firma chce pravdepodobne dosiahnuť stav, kedy bude možné digitálnemu vodičskému preukazu naplno dôverovať a presne preto sa v tejto oblasti nemôžu objaviť žiadne pochybenia.

Ako to bude na Slovensku? 

Apple pôvodne na konferencii WWDC 2021 oznámilo, že funkcia umožní používať aplikáciu Wallet na ukladanie digitálnych dokladov totožnosti, ktoré sa následne budú dať použiť napríklad pri bezpečnostných kontrolách na letiskách. Všetko to však závisí od toho, či danú možnosť budú podporovať všetky krajiny alebo len niektoré.

Ak sa tešíte, že si do svojho iPhonu nahráte svoj vodičský preukaz, tak vás žiaľ zatiaľ sklameme. Na Slovensku sa táto inovácia v súčasnosti zďaleka nechystá. Veď len pilotné testovanie sa začne až v roku 2022 a to v dvoch amerických štátoch Arizona a Georgia.

Neskôr by mali na zoznam pribudnúť aj štáty Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma a Utah. Apple však zatiaľ nešpecifikovalo, kedy sa tak stane. Dá sa teda predpokladať, že v Európe budú digitálne vodičské alebo občianske preukazy dostupné možno aj o niekoľko rokov. Podobný scenár nás stretol napríklad pri službe Apple Pay.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto inovácii myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtheverge
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.