Pokiaľ pužívate služby spoločnosti Google aj na svojom iPhone, pravdepodobne vás teraz potešíme. Firma zapracovala na svojej aplikácii pre operačný systém iOS a tak Google Disk v iOS ponúka možnosť pracovať s PDF formulármi. To doteraz nebolo možné.

Google Disk v iOS ponúka možnosť pracovať s PDF formulármi

Google si uvedomuje, že so svojim diskom pre mobilné operačné systémy iOS a Andorid patrí medzi najpoužívanejšie vôbec. Aj preto sa pokúsila zapracovať na svojom produkte a používateľom chce ponúknuť o čosi viac. Už začiatkom mesiaca sme sa dočkali novej stránky disku.

Objavili sa tu priestory zo sady G Suite (poznámka autora: je to balíček aplikácii od Googlu). Dnes však firma predstavila viac. Pomocou aktualizácie pridáte do svojej aplikácie možnosť upravovať dotazníky vo formáte PDF, čo doteraz nebolo nijako možné.

Blesková správa- Google Disk v iOS ponúka možnosť pracovať s PDF formulármi. - svetapple.sk
Blesková správa- Google Disk v iOS ponúka možnosť pracovať s PDF formulármi. – svetapple.sk

Štrukturované PDF formuláre

Používatelia sa dlhodobo sťažovali na to, že majú problém vypĺňať štrukturované PDF formuláre, na čo si Google posvietilo. Pridalo túto možnosť a tak môže každý, kto je prihlásený do služby vypĺňať rôzne textové políčka, zaškrtávať a podobne. Je to možno pre niekoho úplne nepodstatná záležitosť avšak niekto podobné formuláre kvôli svojej práci potrebuje vypĺňať každý deň. Vďaka Googlu s tým už nebude mať problém.

Uvidíme aké ďalšie zmeny vrámci svojich mobilných aplikácii firma chystá. Ako môžeme vidieť, pravdepodobne sa zaujíma o to, čo používatelia potrebujú a následne sa to do appiek snaží postupne pridávať. Takýto prístup si veľmi ceníme. Na svete sú milióny používateľov softvérových služieb Googlu, ktorý používajú aj iné platformy (napríklad iOS). Podobná funkcia je pri Andoride pomerne bežná, pri iOS však nie…

Blesková správa- Google Disk v iOS ponúka možnosť pracovať s PDF formulármi. - svetapple.sk
Blesková správa- Google Disk v iOS ponúka možnosť pracovať s PDF formulármi. – svetapple.sk


ZDROJ9to5google
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here