V poslednej dobe vznikajú hry v štýle PUBG či Fortnite ako huby po daždi. Pravdepodobne nimi sa inšpirovali aj vývojári Activision. Call Of Duty Mobile je rekordná. Za týždeň dosiahla 100 miliónov stiahnutí!

Call Of Duty Mobile je rekordná. Za týždeň dosiahla 100 miliónov stiahnutí!

Možno by sme ani neboli povedali, aká úspešná bude táto hra, keď sme o nej písali minulý týždeň článok. Ukazuje sa ale, že vývojári presne vedeli čo robiť a perfektne sa im podarilo zachytiť svoju cieľovú skupinu. Ako sme už avizovali, hru tu máme o čosi dlhšie ako týždeň. Jej výsledky sú ale fantastické. Na platformách iOS a Andorid doslova trhala rekordy. Vďaka novým analytickým výsledkom spoločnosti Sensor Tower vieme, že za prvých 7 dní si ju na svoje zariadenia stiahlo približne 100 miliónov používateľov po celom svete. To sú rekordné čísla.

Pokiaľ si myslíte, že napríklad taký Fortnite v mobilnej verzii bol na tom lepšie, mýlite sa. Ten si za prvých 7 dní stiahlo asi “len” 22,5 miliónov používateľov. Nutné ale dodať, že hra bola zo začiatku dostupná len v AppStore. Možno trochu konkurenčná hra PUBG, ktorá bola dostupná behom prvých 7 dní na iOS a tiež Andoride bola sťahovaná celkovo 28 miliónov krát počas tohto krátkeho obdobia.

No a hoci tieto čísla vyzerajú oproti výsledku Call Of Duty Mobile doslova smiešne, treba k ním povedať jednu vec. V čase, kedy prišli tieto hry na trh, nebol tento žáner až tak populárny. Ľudia ho lepšie spoznali až práve vďaka týmto návykovým hrám. To je jeden z dôvodov, prečo príchod konkurencie vyskúšalo prakticky okamžite toľko používateľov naprieč oboma platformami.

- Reklama -

Navyše Call Of Duty Mobile má okrem žánru ešte jednu výhodu. Názov hry je už dlhé roky populárny na scéne herného sveta. Iste, aj Fortnite či PUBG už ľudia poznali. Určite však nie tak dobre ako Call Of Duty, ktoré má dlhoročnú históriu.

Call Of Duty Mobile je rekordná. Za týždeň dosiahla 100 miliónov stiahnutí! - svetapple.sk
Call Of Duty Mobile je rekordná. Za týždeň dosiahla 100 miliónov stiahnutí! – svetapple.sk

Poďme ešte ku konkrétnym číslam

Pri porovnaní s Fortnite či PUBG to predsa len neskončilo. Konkrétne na operačnom systéme iOS si ľudia sťahovali hru celkovo 56,9 milióna krát. Android síce trochu zaostáva ale v podstate by sme tu mohli hovoriť o polovici. Dosiahol 45,3 milióna stiahnutí. Majitelia iPhonov v hre za prvých 7 dní minuli približne 9,1 milióna dolárov. Používatelia na konkurenčnej platforme opäť trochu zaostávali. Tí minuli “len” 8,3 milióna dolárov.

Hra najlepšie zarábala predovšetkým v USA, čo je asi logické. Na druhom mieste sa ale umiestnilo Japonsko a na treťom mieste potom Brazília. Aj v smere zárobkov teda Call Od Duty prekonalo svojich konkurentov.

Prvých 7 dní ale možno nie je až takých dôležitých ako zvyšok obdobia. Dokáže si hra udržať úspešnú vlnu a odhryznúť si z herného koláča? To zatiaľ nevieme. Držíme jej ale palce. Sami sme si ju vyskúšali a veľmi nás bavila. Ak ju chcete vyskúšať aj vy, môžete tak učiniť kliknutím na tento odkaz, ktorý vás presmeruje do AppStoru. Hra je úplne zadarmo. Obsahuje ale in-app nákupy, tak na čo ešte čakáte?


- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here