Siahodlhé súdne spory medzi spoločnosťami Apple a Epic Games sú na konci no to neznamená, že sa skončilo aj vzájomné naťahovanie firiem. Gigant z Cupertina požaduje od Epicu odškodné vo výške 73,4 milióna dolárov za právne výdavky, ktoré vznikli v dôsledku neúspešnej žaloby. Víťazstvo bolo pripísané jablkovej spoločnosti, no tá sa zrejme s týmto výsledkom len tak neuspokojí.

Herné vydavateľstvo Epic Games začalo súdny spor proti Apple ešte v auguste 2020 kvôli pravidlám obchodu App Store, s ktorými nesúhlasilo a chcelo tým dosiahnuť zmenu. V utorok Najvyšší súd rozhodol, že neprijme žiadne ďalšie odvolania od oboch strán, čo znamená, že súdny spor je definitívne ukončený.

Apple hlási víťazstvo nad Epic Games, no požaduje odškodné

Apple zvíťazil vo všetkých aspektoch súdneho sporu okrem jedného, ktorý sa týkal zákazu používania iných platobných platforiem v aplikáciách, ktoré neposkytuje Apple. Na teraz však Apple môže stále „držať monopol“ aj v tomto smere.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

App Store Epic Games Store
Zdroj: Epic Games, Unsplash / James Yarema (úprava redakcie)

Apple si po skončení súdu pýta od Epic Games odškodné vo výške takmer 73,5 milióna dolárov za náklady na právne služby, ktoré spoločnosť utratila v tomto spore.

Florian Müller z portálu gamesfray uviedol, že Apple vypočítal túto sumu tak, že najprv zrátal svoje právne výdavky, ktoré znížil a následne odrátal 10 %.

Desatina bola odrátaná na základe toho, že Epic Games vyhralo jednu z desiatich častí súdneho sporu. Pôvodná suma by inak vychádzala na 82,971,401 dolárov, čo je poriadny balík.

V návrhu súd určil 5. marec 2024 ako dátum, kedy sa bude konať pojednávanie o nároku Apple na poplatky za právne služby. Už čoskoro sa teda dozvieme, ako sa tento nekonečný príbeh bude vyvíjať ďalej.

Prečítajte si tiež  App Store bude rozdelený na dve časti: Apple prehral boj s EÚ

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -