Apple prišlo so svojim riešením palubných systémov ešte v roku 2014. Odvtedy sa CarPlay značne vyvinul. Už dávno sa nejedná len o výsadu automobiliek, ktoré ho montujú do svojich palubných systémov. Dnes na CES 2020 predstavil Alpine a Pioneer svoje vlastné riešenia, ktoré softvér podporujú.

Nové multimediálne zariadenia od Alpine a Pioneer s podporou CarPlay

Momentálne prebieha CES 2020 v Las Vegas. Je to asi najväčšia technologická výstava na svete. Firmy z celého sveta tu predstavujú svoje novinky, ktoré budú trendom v následujúcom období. Výnimkou nie sú ani spoločnosti z hudobného priemyslu.

Alpine a Pioneer sa v tomto prípade sústredili na auta. Predstavili nové verzie palubných systémov, ktoré majú kvalitnejšie technológie a samozrejme podporu služby Apple CarPlay v prípade, že majiteľ vlastní aj iPhone.

Alpine s najväčším displejom na trhu

Konkrétne Alpine predstavilo novú verziu multimediálneho systému, ktorý obsahuje CarPlay ale aj konkurenciu, Android Auto. Zariadenie má kvalitný kapacitný dotykový displej s uhlopriečkou 11″. Podľa slov výrobcu, je aktuálne v danej triede najväčšia na trhu. Spoločnosť uviedla, že novinka prináša až o 49% väčšiu plochu ako súčasná generácia multimediálnych systémov.

Alpine pracoval aj na tom aby používateľ nemal problém s inštaláciou. Kompatibilný by mal byť s väčšinou vozidiel bez nutnosti dodatočných zásahov a úprav úprav. Dotykový displej si môže majiteľ podľa preferencii nakloniť až do 4 rôznych uhlov.

Okrem iného podporuje technológie ako Bluetooth, USB-A, AUX, HDMI (vstup aj výstup). Samozrejme sa tu nachádza vlastné intuitívne rozhranie, ktoré navrhol výrobca. Nemusíte tu mať teda spustený permanentne CarPlay. V predaji sa objaví už v marci tohto roka. Cena sa bude pohybovať na úrovni 1200$ (1069€).

Alpine a Pioneer CarPlay
Alpine a Pioneer predstavili nové palubné systémy s CarPlay – svetapple.sk

Pioneer predstavil až 5 nových multimediálnych systémov.

Spoločnosť Pioneer evidentne veľmi dobre vie, čo používatelia chcú. Predstavila preto až 5 nových systémov. Vypichli by sme model DMH-WT8600NEX, ktorý obsahuje 10,1″ obrazovku. Aj tá je samozrejme kapacitná. Inštalácia do vozidla je tiež veľmi jednoduchá. Pri väčšine vozidiel, nebude potrebné robiť žiadne náročné zásahy do palubnej dosky.

Výhoda tohto multimediálneo systému je tá, že podpora CarPlay a Android Autu nefunguje len cez kábel ale aj cez Bluetooth a Wi-Fi. Aj tento produkt by mal stáť približne 1200$ (1069€). Dostupnosť na trhu ale predstavená nebola. Páči sa vám jeden zo systémov alebo máte vo svojom aute radšej originál?

Alpine a Pioneer CarPlay
Alpine a Pioneer predstavili nové palubné systémy s CarPlay – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Ako sa v roku 2021 zmenia AirPods Pro? Tu je naša odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.