Systém iOS 16.3 bol v pondelok vydaný pre všetkých používateľov, pričom medzi hlavné funkcie patrí podpora bezpečnostných kľúčov pre Apple ID a podpora druhej generácie reproduktoru HomePod. Aktualizácia však obsahuje aj niekoľko opráv chýb a vylepšení, vrátane opravy nepríjemnej chyby systému Apple CarPlay.

Pôvodná verzia iOS 16 z minulého roka obsahovala chyby súvisiace s integráciou Siri s Apple CarPlay. Niektoré z týchto problémov boli opravené už v iOS 16.1 a iOS 16.2, no niektoré stále pretrvávali. Jedna z nich bránila Siri v správnej integrácii s aplikáciou Find My.

Ak ste Siri požiadali, aby niekoho našla prostredníctvom aplikácie Find My, tak odpovedala, že to počas jazdy nedokáže. Išlo o zmenu v porovnaní s predchádzajúcimi verziami systému iOS, ktoré používateľom umožňovali zadávať Siri základné príkazy Find My počas jazdy.

Tachometer Apple CarPlay
Zdroj: Apple

V poznámkach k vydaniu iOS 16.3 spoločnosť Apple potvrdila, že aktualizácia rieši problémy, pri ktorých žiadosti Siri v CarPlay nemusia byť správne pochopené. Ako ale iste viete, v našich končinách sa nejedná o žiadny závažný problém, pretože Siri stále nepodporuje slovenský jazyk. Z tohoto dôvodu využíva hlasovú asistenciu Siri len veľmi malé percento šoférov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 16 sa ukázal na realistickom koncepte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -