Systém iOS 16.3 bol v pondelok vydaný pre všetkých používateľov, pričom medzi hlavné funkcie patrí podpora bezpečnostných kľúčov pre Apple ID a podpora druhej generácie reproduktoru HomePod. Aktualizácia však obsahuje aj niekoľko opráv chýb a vylepšení, vrátane opravy nepríjemnej chyby systému Apple CarPlay.

Pôvodná verzia iOS 16 z minulého roka obsahovala chyby súvisiace s integráciou Siri s Apple CarPlay. Niektoré z týchto problémov boli opravené už v iOS 16.1 a iOS 16.2, no niektoré stále pretrvávali. Jedna z nich bránila Siri v správnej integrácii s aplikáciou Find My.

Ak ste Siri požiadali, aby niekoho našla prostredníctvom aplikácie Find My, tak odpovedala, že to počas jazdy nedokáže. Išlo o zmenu v porovnaní s predchádzajúcimi verziami systému iOS, ktoré používateľom umožňovali zadávať Siri základné príkazy Find My počas jazdy.

Tachometer Apple CarPlay
Zdroj: Apple

V poznámkach k vydaniu iOS 16.3 spoločnosť Apple potvrdila, že aktualizácia rieši problémy, pri ktorých žiadosti Siri v CarPlay nemusia byť správne pochopené. Ako ale iste viete, v našich končinách sa nejedná o žiadny závažný problém, pretože Siri stále nepodporuje slovenský jazyk. Z tohoto dôvodu využíva hlasovú asistenciu Siri len veľmi malé percento šoférov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -