Aj keď Apple v týchto chvíľach vo veľkom rieši výrobu nového iPhonu 15, niektoré tímy v Cupertine už tvrdo pracujú na jeho nástupcovi iPhone 16, ktorý príde na trh na budúci rok. A aj keď sme od jeho predstavenia vzdialení ešte cca desať mesiacov, už teraz vieme o tomto zariadení prvé informácie, ktoré sa týkajú jeho hardvéru a vnútorných komponentov.

Ako nás najnovšie informoval portál Economic Daily News, pokiaľ plánujete na budúci rok vymeniť svoj aktuálny model za vlajkovú loď iPhone 16 Pro alebo iPhone 16 Pro Max, v oboch prípadoch sa stretnete s ešte prepracovanejšou šošovkou zadného fotoaparátu. Apple tu totiž plánuje použiť pokročilé sklenené tvarované šošovky, vďaka ktorým bude môcť mať iPhone 16 Pro tenší dizajn a zároveň poskytne väčšie optické priblíženie obrazu pri fotografovaní alebo natáčaní videa.

Zahraničný portál zdôrazňuje, že samotná technológia je po stránke výroby mimoriadne komplexná a zložitá. Aj to je dôvod, prečo sa s ňou stretneme len pri teleobjektíve a nie všetkých ostatných šošovách zariadenia.

Technológia, ktorá zvýši výrobnú cenu zariadenia

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra v teste rýchlosti: Kto bude víťazom?
Zdroj: YouTube / PhoneBuff

Zástupcovia spoločnosti Apple mali podľa úniku nedávno navštíviť dodávateľa tohto komponentu, spoločnosť Hoya.

Tá na svojich oficiálnych internetových stránkach píše, že dokáže produkovať obrovské množstvo „vysoko presných asférických tvarovaných šošoviek zo skla“. Pre spoločnosť Apple teda môže ísť o vhodného partnera. Súčasným dodávateľom šošoviek je spoločnosť Largan Precision.

A aj keď to znie všetko veľmi pozitívne, nová technológia v teleobjektíve zariadenia bude mať aj svoje negatívne stránky. Komplikovanejší výrobný proces totiž dozaista zvýši celkovú cenu produkcie a preto je skoro isté, že Apple bude pri iPhone 16 výrazne zdražovať. Bližšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Nie je to prvý takýto únik

Dôležité je podotknúť, že tento únik nie je úplne nový a ešte v júli 2023 sa objavil na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde ho podľa portálu Macrumors zdieľal profil Digital Chat Station.

Aj vtedy leakeri tvrdili, že Apple použije v iPhone 16 Pro technológiu lisovaného skla, ktoré môže priniesť komponent s označením „super“ teleobjektív.

To sa zvyčajne používa pri fotoaparátoch, ktoré disponujú ohniskovou vzdialenosťou presahujúcou 300 mm. To by v porovnaní so súčasnými 120 mm zoom súčasného 5-násobného štvorhranného objektívu v iPhone 15 Pro Max predstavovalo obrovský pokrok.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je veľká nevýhoda matného skla na iPhone 11 Pro. Nie je to však tragédia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -