Sociálna sieť Facebook, ktorá patrí pod spoločnosť Meta inovuje a dotýka sa to jednej z najdôležitejších apiek, ktoré nám ponúka. Aplikáciu Messenger si aspoň raz za mesiac zapne podľa údajov portálu BankMyCell viac než jedna miliarda ľudí po celom svete. Aby si teda udržala svoju dobrú pozíciu na trhu, vývojári ju musia pravidelne vylepšovať. A presne to sa teraz stalo.

Ešte včera sme vám priniesli článok o tom, že cez Messenger môžete konečne posielať fotografie vo vysokej HD kvalite, čo odráža vysoké štandardy a nároky spotrebiteľov dnešnej doby a zároveň dobieha možnosti, aké už má konkurenčná aplikácia WhatsApp, ktorú paradoxne tiež prevádzkuje spoločnosť Meta.

Messenger tiež dostal novú funkciu zdieľaných albumov v skupinových chatoch, ktoré môže prehliadať, upravovať a sťahovať každý zúčastnený člen. Jedna funkcia, o ktorej sa hovorilo iba okrajovo je však možno ešte zásadnejšia a určite si zaslúži vašu pozornosť.

Cez Messenger pošlete oveľa väčšie súbory v týchto formátoch 

Messenger update
Zdroj: Meta

Ako sme napísali v nadpise, Messenger konečne zvyšuje limit na veľkosť jednotlivých súborov, ktoré môžete svojim blízkym prostredníctvom chatu poslať.

Zatiaľ čo doteraz sa dlhé roky pohyboval len na úrovni 25 MB, čo značne komplikovalo nejednému používateľovi život, po novom Meta toto obmedzenie zrušila a maximálny limit nastavila až na 100 MB, čo už je veľmi slušná hodnota.

Cez Messenger si týmto spôsobom budete môcť poslať podporované súbory v rámci formátov Word, PDF, Excel a zip, čo prináša oveľa komplexnejšie možnosti na zdieľanie obsahu. Je to možno nenápadná zmena, no z nášho pohľadu veľmi praktická a užitočná. Veríme, že potešila aj mnohých z vás!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  watchOS 9.4 prináša dôležitú funkciu v boji s úložiskom. Toto vylepšenie malo prísť už dávno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -