Spoločnosť Meta predstavila významnú aktualizáciu aplikácie Facebook Messenger, ktorá výrazne zdokonaľuje používateľský zážitok o niekoľko nových funkcií, ktoré sú už dlhé roky zo strany jej používateľov žiadané. V rámci vylepšení sa teraz môžeme tešiť na posielanie kvalitnejších HD fotografií, vytváranie zdieľaných albumov a posielanie väčších súborov, čo obohacuje spôsob, akým túto apku používame.

Fotografie vo vysokom HD rozlíšení už aj cez Messenger

Jedným z najzásadnejších vylepšení v najnovšej aktualizácii aplikácie Messenger je možnosť posielať fotografie vo vysokom rozlíšení vašim priateľom, kolegom alebo rodine. Používatelia môžu jednoducho vybrať fotografiu, pred odoslaním prepnúť možnosť HD a zabezpečiť, aby sa ich snímky zdieľali v najlepšej možnej kvalite.

Príjemcovia uvidia v pravom hornom rohu týchto obrázkov značku „HD“, ktorá potvrdzuje zvýšenú kvalitu.

Messenger update
Zdroj: Meta

Tento dodatok nasleduje po nedávnom začlenení fotografií v HD kvalite do aplikácie WhatsApp, čo znamená konzistentné vylepšenie všetkých platforiem na zasielanie spáv, ktoré prevádzkuje spoločnosť Meta.

Messenger update
Zdroj: Meta

Mesenger podporuje zdieľané albumy 

Messenger teraz umožňuje používateľom vytvárať spoločné albumy v skupinových konverzáciách, čo je dokonalý nástroj na zdieľanie spomienok s priateľmi a rodinou na jednom mieste.

Messenger update
Zdroj: Meta

Ak chcete spustiť zdieľaný album, používatelia môžu vybrať viacero fotografií alebo dlho stlačiť jednu fotografiu a zvoliť vytvorenie albumu. Pridávanie ďalších fotografií a videí je taktiež veľmi jednoduché.

Tieto albumy sú flexibilné čo znamená, že používatelia ich môžu premenovať a všetci v chate si môžu prezerať, pridávať, odstraňovať alebo preberať obsah z albumu. Táto funkcia sa bude postupne rozširovať v nasledujúcich týždňoch. Ak ju zatiaľ nemáte vo svojom zariadení, zostaňte trpezliví.

Messenger update
Zdroj: Meta

Pridávanie kontaktov do Messengera cez QR kódy 

Pridávanie kontaktov v aplikácii Messenger sa zjednodušilo aj zavedením QR kódov, s ktorými sa veľmi jednoducho pracuje.

Messenger update
Zdroj: Meta

Každý používateľ bude mať svoj jedinečný QR kód, ktorý môžu ostatní naskenovať a priamo ho pridať alebo zdieľať vlastný kód prostredníctvom odkazu, čím sa proces vzájomného prepájania kontaktov zrýchli a zjednoduší. Už nebudete musieť vypisovať celé mená a hľadať svojich priateľov v zoznamoch.

Cez Messenger pošlete až 100 MB súbory 

Messenger update
Zdroj: Meta

V rámci najnovšej aktualizácie Messenger zvýšil maximálnu veľkosť súboru pri prenose súborov na 100 MB, čím sa rozhodol vyhovieť podmienkam dnešnej náročnej doby.

Vylepšenie podporuje rôzne formáty vrátane súborov Word, PDF, Excel a zip. Táto zmena rieši dlho pociťovanú medzeru vo funkčnosti aplikácie a umožňuje komplexnejšie možnosti zdieľania obsahu. Doterajší limit bol len 25 MB, takže ide o zásadný posun smerom vpred.

Prečítajte si tiež  Tom Hanks sa vráti na Apple TV+. Hlavnú úlohu si zahrá vo filme Finch

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -