Aj vám sa zdá boj herného štúdia Take Two proti módom a ich tvorcom v GTA V trochu zvláštny až nelogický? Vysvetlenie je jednoduchšie, než si všetci myslíme. Ako uvádzajú leakeri, vývojári chystajú remaster legendárnych GTA titulov. Konkrétne na to upozorňuje portál Kotaku, ktorý sa odvoláva na svoje dobre informované zdroje priamo v Rockstar Games.

Skalní fanúšikovia by sa mali dočkať prepracovanej série GTA Trilogy, ktorá počíta s hrami GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas. Podľa uniknutých správ je skoro dokončená a jej oficiálna oznámenie príde už čoskoro.

- Reklama -

Staro-nové GTA hry budú bežať na Unreal Engine

Kompetentní už rozhodli, že všetky hry budú prerobené do Unreal Engine, vďaka čomu prinesú nový zážitok z hrania. Týmto spôsobom by sa mala skombinovať stará „hranatá“ a nedokonalá grafika s možnosťami tej novej, čoho výsledok má byť absolútny „retro“ pocit.

Konkrétne hry môžu byť v niektorých detailoch natoľko prepracované, že sa budú príliš podobať na súčasné GTA V, v ktorom sa nachádzajú módy zo starších titulov. Aj preto možno Take Two bojuje proti moderom a pridávaniu obsahu zo starých hier do tej „novej“. Z tohto pohľadu by nám už „ekonomické dôvody“ dávali zmysel.

GTA Trilogy si zahráte už na jeseň 2021

Samotné práce boli zverené do rúk štúdia Rockstar Dundee, ktoré sa podieľa aj na vývoji vylepšenej verzie GTA V, určenej pre next-gen herné konzoly. Tá má vstúpiť do predaja už niekedy v novembri, pričom po jej boku môže byť uvedená aj spomínaná trilógia legendárnych GTA titulov. Bavíme sa o jeseni 2021.

https://www.youtube.com/watch?v=BS1Uq178jos

Hru si budete môcť spustiť samozrejme na PC ale aj na herných konzolách Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia či dokonca Nintendo Switch.

Prekvapením môžu byť aj mobilné zariadenia, kde už síce GTA 3, GTA Vice City či GTA San Andreas nájdete, no bavíme sa len o prevedeniach s dobovou grafikou.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si takéto hry kúpili, pokiaľ by sa správa stala skutočnosťou.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJkotaku
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.