Najobľúbenejšia hudba na Spotify

Švédska streamovacia služba prináša „Wrapped“ a teda spätný pohľad na vaše zvyky pri počúvaní hudby v roku 2020. Platforma po celý čas sledovala vaše prehrávania a dnes, po 11 mesiacoch, dokáže poskytnúť súhrn toho najzaujímavejšieho.

Používateľ si prejde krátkym kvízom, v ktorom sa pokúsi uhádnuť svoje najobľúbenejšie piesne, umelcov, žánre či podcasty a následne môže zverejniť výsledky. Kartu zoznamu skladieb „Wrapped 2020“ nájdete po kliknutí na ikonu vyhľadávania (viď prvý obrázok v galérii).

Služba vám navyše poskytne dva playlisty, pričom jeden nesie názov „Vaše najobľúbenejšie piesne roku 2020“ a druhý „Missed Hits“ (sumarizácia neprehratých skladieb, vydaných v roku 2020, ktoré boli navrhnuté podľa vašich preferencii).

Spotify tento týždeň zverejnil aj zoznamy najpopulárnejšej hudby za rok 2020. Výsledky odhalili, že portorický rapper Bad Bunny bol v predchádzajúcich mesiacoch najrýchlejšie rastúcim umelcom a vo svete dosiahol cez 8,3 miliardy streamov. Štafetu najrýchlejšie rastúcej ženskej umelkyne prevzala Billie Eilish, za ktorou nasledovala Taylor Swift a Ariana Grande.

Ak nepoužívate Spotify ale Apple Music, aj táto služba ponúka podobnú funkciu. Nazýva sa Apple Music Replay a aj keď sa na sumarizáciu od švédskej konkurencie nedoťahuje, ponúkne vám užitočné výsledky.

Prečítajte si tiež  Zdá sa, že zadné vrátka v iPhone nebudú povinné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.