Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Netflix oficiálne oznámil, ako bude fungovať zákaz zdieľania hesiel od účtov medzi viacerými používateľmi z rôznych domácností. Na platformu sa okamžite začala valiť vlna kritiky a tá teraz otáča. Ako píše The Guardian, podľa streamovacej služby išlo len o omyl a uvedené pravidlá nemajú platiť globálne.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Nový súbor pokynov v FAQ, ktorý bol preložený do viacerých jazykov mal platiť iba pre Čile, Peru a Kostariku. Netflix medzičasom všetko napravil a dnes už tieto informácie na jeho oficiálnych stránkach nenájdete. Ku celému prípadu uviedol nasledovné:

„Včera bol na krátky čas v iných krajinách zverejnený článok centra pomoci s informáciami, ktoré sa týkajú iba Čile, Kostariky a Peru. Odvtedy sme ho aktualizovali.“

Zdieľanie účtov bude pravdepodobne platené aj na Slovensku. Naznačil to Netflix

netflix zdieľanie účtov
Zdroj: Unsplash / Juraj Gabriel / Malte Helmhold (úprava redakcie)

Aj keď Netflix do dnešných dní nepriblížil, ako bude vyzerať obmedzenie zdieľania účtov, ktoré by malo prísť už v prvom štvrťroku 2023 aj na Slovensko, existuje pomerne vysoká pravdepodobnosť, že pôjde o spoplatnenú službu.

Napríklad na Kostarike si Netflix pýta za využívanie účtu v každej ďalšej domácnosti 2,99 $ (cca 2,75 €) mesačne, čo je približne polovica základného predplatného. Aj keď to nie je lacné, v praxi ide o kompromis, s ktorým sa môžu používatelia uspokojiť.

Používanie služby bude stále jednoduché a platforma dostane zaplatené za všetky streamy. V súčasnosti zneužíva zdieľanie účtov približne 100 miliónov domácností na celom svete.

Loopi Banner
Reklama

Pre Netflix ide logicky obrovskú stratu. Dokonca sa objavili názory, že zdieľanie hesiel od účtov môže byť trestným činom

„Keď zavedieme platené zdieľanie, členovia v mnohých krajinách budú mať tiež možnosť zaplatiť si navyše, ak chcú zdieľať Netflix s ľuďmi, s ktorými nežijú,“ prezradil Netflix.

Platforma tiež doplnila, že tieto obmedzenia sa dotknú predovšetkým tých ľudí, ktorí svoj účet zdieľajú so širokým okolím. Možno, že to teda napokon nebude až taká tragédia, ako to pôvodne vyzeralo. 

Loopi Banner
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -