Jedna z najpopulárnejších aplikácií súčasnosti eviduje obrovský záujem používateľov po celom svete. TikTok je jednoducho trend, ktorý predbieha aj najväčších hráčov na trhu so sociálnymi sieťami. V USA však môže mať nemalé problémy. Vláda pracuje s možnosťou, že by ho v dohľadnej dobe úplne odstavila.

Zákážu v USA TikTok?

Ukazuje sa, že aj keď je niečo populárne a využívajú to milióny Američanov po celej krajine, tamojšia vláda to nemá problém zakázať. Dôvodom sú vládne jednania, ktoré uvažujú o úplnom odstavení všetkých čínskych sociálnych sietí.

Patrí sem aj populárny TikTok, ktorý aktuálne zaznamenáva obrovský „boom“. Problémom sú osobné údaje používateľov. Podľa amerického ministra zahraničných vecí (Mike Pompeo), môžu skončiť v rukách Číny, čo nemusí byť úplne dobré. Takýto zásadný krok by sa pochopiteľne sociálnej siete mimoriadne dotkol. Práve v USA má silnú používateľskú základňu.

Predstavitelia už samozrejme na tieto informácie reagovali a upozornili, že celá spoločnosť je vedená americkým generálnym riaditeľom so stovkami zamestnancov. Okrem iného na ňu dozerajú aj kľúčoví lídri v oblasti zabezpečenia výrobkov a verejnej politiky v USA.

TikTok podľa vyhlásenia nikdy neposkytoval žiadne údaje o svojich používateľoch čínskej vláde a takisto to neplánuje urobiť ani v budúcnosti. Uvidíme, či sa dnešné vyjadrenia pretavia aj do praxe. Pokiaľ by sa však politici v USA rozhodli pre taký zásadný krok, poštvali by si proti sebe aj svojich vlastných občanov, ktorý majú túto sociálnu sieť veľmi radi. Napätie medzi USA a Čínou neustále rastie…

TikTok trhá rekordy. Bola najsťahovanejšou appkou na iOS.
TikTok môže mať v USA problém. Chcú ho zakázať.

zdroj

Prečítajte si tiež  Google Pixel 4 XL vs iPhone 11 v teste výdrže batérie. Hádajte kto vyhral!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.