Internetový prehliadač používame všetci. Je vysoká pravdepodobnosť, že väčšina z vás si aj tento článok číta na Google Chrome so svojim obrovským, až 68,5% podielom na trhu. Možno by ste boli povedali, že mu prirodzene sekunduje Mozilla Firefox. Tak to ale nie je

Druhý najpoužívanejší prehliadač? Microsoft Edge!

Len nedávno sme vás informovali o možnosti, že si na svoj Mac, môžete nainštalovať prehliadač Microsoft Edge. Nevieme síce kto by to robil, keď tu máme Safari, Chrome alebo Firefox, avšak teraz sa ukazuje, že práve Edge má veľkú používateľskú základňu.

Dokonca má také rozmery, že sa stal druhým najpoužívanejším prehliadačom na svete. Donedávna túto úlohu zastupoval práve vyššie menovaný Firefox. Zatiaľ čo Chrome drží šialených 68,5%, prehliadač od Mozilly má 7,2% podiel na trhu. Bolo pre nás prekvapivým zistením, keď sme sa dozvedeli, že až 7,6% všetkých používateľov pracuje s Edgom. Na druhej strane to však zas až taká veľká senzácia nie je.

Práve Microsoft Edge nájdeme na všetkých počítačoch, ktoré majú predinštalovaný operačný systém Windows 10. No a spomínaný Windows drží približne 88% podiel na trhu (macOS má necelých 10%). Suma sumárum to znamená, že sa nájde stále dosť ľudí, ktorí si s inštaláciou tohto dôležitého prvku veľkú hlavu nerobia a jednoducho používajú to, čo im je dopredu dané. Uvidíme, ako sa bude Edgu dariť aj naďalej ale nateraz nám neostáva nič iné, ako mu k jeho novému úspechu pogratulovať…

Napíšte nám do komentára, aký prehliadač používatena svojom počítači vy…

Druhý najpoužívanejší prehliadač? Microsoft Edge!
Druhý najpoužívanejší prehliadač? Microsoft Edge!
Prečítajte si tiež  Vyzrel Apple nad Európsku úniu s iMessage? Službu nemá prečo odomykať pre Messenger či WhatsApp
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.