Spoločnosť Apple sa od minulého roka drží špecifického prerozdeľovania čipov v rámci nových sérií iPhonov. Zatiaľ čo prémiové modely Pro a Pro Max dostávajú vždy najvýkonnejšie verzie procesorov, základné modely „zdedia“ čipy po svojich predchodcoch z minulého roka, ktoré sú stále extrémne výkonné, nakoľko technologický gigant z Cupertina je v tejto oblasti absolútnou jednotkou.

Budúca generácia iPhonu 16 by sa však mala mierne vytrhnúť z tohoto štandardu, nakoľko Apple zamiešal karty so svojim procesorom A17 Pro pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Známy analytik Jeff Pu, ktorý sleduje firmy v dodávateľskom reťazci Apple tvrdí, že všetky štyri modely iPhone 16 budú mať čipy označené názvom A18. Zďaleka však nebudú rovnaké.

V jednej zo svojich správ zameraných na investorov Pu napísal, že súčasný A17 Pro je len dočasný dizajn jablkových čipov. V budúcom roku sa dočkáme dvojice čipov A18 a A18 Pro.

iPhone 16 a iPhone 16 Plus si výrazne polepší

Malo by tak ísť o veľmi zaujímavý krok, hlavne v prípade základných verzií iPhonu 16 a iPhonu 16 Plus. Tieto modely by totiž skočili rovno z čipu A16 Bionic na čip A18 a preskočili by verziu A17.

Procesory budú rovnako ako v tejto generácii vytvorené na báze 3 nm technológie od spoločnosti TSMC, čo im zabezpečí vysoký výkon a zároveň nízku spotrebu energie.

Predpokladá sa, že ich výkon by mohol byť na podobnej úrovni, ako dnes majú procesory A17 Pro. Môžu byť však ukrátené o niektoré funkcie, ako napríklad hardvérový Ray Tracing a podobne.

iPhone 16 Ultra koncept
Zdroj: YouTube / Technizo Concept

Keďže modely iPhone 16 budú na trhu až v budúcom roku, analytici sa zatiaľ v rámci názvov čipov môžu len deliť o domnienky a nie reálne, stopercentné fakty. Podobne tomu je aj v prípade názvov pre samotné modely iPhonov. Už skôr sa totiž predpokladalo, že najvyššia verzia Pro Max sa zmení na označenie Ultra.

Niektoré predpoklady však poukazujú aj na ďalšiu možnosť. Spoločnosť Apple totiž môže označenie Ultra použiť pre ďalší model, ktorý doplní doterajšiu ponuku. iPhone 16 Ultra by sa tak stal piatym a doposiaľ najvyspelejším smartfónom z dielne giganta z Cupertina, ktorý by sa nachádzal niekde nad iPhonom 16 Pro Max. Nechajme sa prekvapiť, ako to napokon dopadne.

Prečítajte si tiež  Apple chystá pre iPhone 16 ďalšie nové tlačidlo. Prinesie vytúženú funkciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -