Ak by sme mali určiť najlegendárnejšiu hernú sériu vôbec, určite by to bolo Grand Theft Auto od Rockstars Games. Prvé seriózne „3D prevedenie“ prišlo pred 19 rokmi s názvom GTA 3. V dnešnom videu sa budete môcť pozrieť na to, ako vyzerá koniec mapy v každej hre, ktorá bola vydaná medzi rokmi 2001-2013.

Existuje v GTA koniec mapy?

Možno, že vás to nikdy nenapadlo a možno ste to v niektorých dieloch sami skúšali. Nakoľko sa celé Grand Theft Auto odohráva v otvorenom svete, autori museli myslieť na to, čo sa stane v prípade, keď sa bude chcieť hráč dostať mimo mapu.

Chalani v Rockstars Games využili za týmto účelom viacero spôsobov, ako tomu zabrániť. V niektorých prípadoch jednoducho postupne spomalili loď, kým úplne zastavila a vy ste nemohli pokračovať ďalej. V situácii, keď sedíte v helikoptére či lietadiele sa vo veľa dieloch smer letu z ničoho nič otočil naspäť (ku mestu).

V niektorých dieloch sa nenachádzalo žiadne obmedzenie. Mohli ste sa tak celé hodiny plaviť po mori bez toho, aby ste museli zastaviť. Najviac sa však vývojári vyhrali s posledným, GTA V. Tu sa koniec mapy vrátil a nešťastne vás v ňom zožerie žralok. Viac prezrádzať nebudeme, pozrite si video nižšie…

Prečítajte si tiež  Apple zdieľalo 5 hodinové video zo série "Shot on iPhone".
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.