V roku 2021 sa s nami spoločnosť Meta podelila o správu, že  rozbieha vlastnú podcastovú platformu s ktorou chce konkurovať velikánom v podobe Spotify a Apple Podcasts. V prípade tohoto kroku však nastal očakávaný scenár, ktorý predpokladala aj väčšina komunity a analytikov. Rok po ohlásení tejto iniciatívy sa Facebook zo sféry podcastov sťahuje.

Veľké plány spoločnosti Meta sa rozpadnú už onedlho, pričom od tohto týždňa Facebook prestane umožňovať ľuďom pridávať podcasty do služby. Platforma definitívne ukončí svoje fungovanie 3. júna. V poznámke zaslanej partnerom sa uvádza, že spoločnosť odstraňuje nielen svoje centrálne zvukové centrum, ale aj funkciu s názvom Soundbites.

- Reklama -

V apríli 2021 Facebook oznámil niekoľko snáh, ktoré sa mali týkať budovania vlastnej zvukovej platformy a distribúcie obsahu. Zdá sa, že tento krok bol akýmsi neúspešným bojom a reakciou na udalosti, počas ktorých spoločnosť Spotify uzatvárala zmluvy na exkluzívne podcasty a Apple oznámilo podcastové predplatné. Medzi konkurenciou si pochopiteľne chcela odkrojiť kus z koláča aj spoločnosť Meta, čo sa však nakoniec prejavilo ako neúspešné.

Zdroj: TechCrunch

Tento fakt ale neznamená, že sa Meta definitívne sťahuje z trhu v tejto oblasti. Facebook je stále platným hráčom na trhu so zvukom, pretože popri živých prenosoch a ďalších audiovizuálnych snahách neustále presadzuje svoju funkciu Reels.

V tlačovej správe Facebook uviedol, že neplánuje upozorniť používateľov na skutočnosť, že podcasty už nebudú k dispozícii a ponecháva na vydavateľoch a tvorcoch aby tak urobili sami podľa vlastných preferencií.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.