Facebook Messenger hlási výpadok

V redakcii sme sa približne o 9:30 dopoludnia stretli s nepríjemným problémom, kedy sa nám nedarilo odosielať správy cez službu Facebook Messenger. Mysleli sme si, že ide o klasickú chybu trvajúcu niekoľko minút, no ako sa ukázalo systémy nefungujú ani po dvoch hodinách. Podľa mnohých správ zo zahraničia nie sme zďaleka jediní.

 

Výpadkom trpí prakticky celá Európa, pričom hlásenia sa objavujú aj v Ázii. Podrobne si to môžete pozrieť na mape Downdetector. Väčšina používateľov (56%) tvrdí, že sa im nedajú odosielať správy. U nás pomohla výmena zariadenia (z mobilu na PC), no mohla to byť iba náhoda.

Približne 30% používateľov má problém s pripojením na servery (aj to sme zaznamenali v redakcii) a 13% sa nevie prihlásiť do služby Facebook Messenger.

Sociálna sieť môže robiť aktualizáciu svojich systémov a tak isto čeliť masívnemu hackerskému útoku. Odpoveď na otázku, čo chybu spôsobilo, budeme mať pravdepodobne až o niekoľko hodín.

Zostaňte teda trpezliví a ak vám nefunguje Facebook Messenger, použite alternatívu v podobe iMessage, WhatsApp, Viber a podobne. Snáď to už čoskoro všetko nabehne späť. Aké problémy sa prejavujú u vás? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Máte starší iPhone či iPad? Čoskoro môže prestať fungovať, upozorňuje Apple...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJdowndetector.com
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.