Ako sme vás včera informovali, spoločnosť Apple ešte začiatkom týždňa začala zavádzať novú aktualizáciu firmvéru pre AirTag, s ktorou sa budú používatelia stretávať v priebehu najbližších dní. No a hoci firma najskôr nešpecifikovala, čo nový firmvér obsahuje, dnes už to vieme.

Technologický gigant totiž v súvislosti s aktualizáciou zdieľal samostaný dokument podpory, ktorý odhaľuje, že vylepšený softvér upravuje zvuk, ktorý vydávajú neznáme AirTagy.

- Reklama -

Už dávnejšie sa používatelia a takisto rôzni recenzenti sťažovali na to, že sledovacie zariadenie neupozorňuje na seba dostatočne výrazným spôsobom. Len pre kontext, ktokoľvek vám ho môže schovať do vrecka kabáta a potom veselo sledovať vašu polohu. Upozorňujúci zvuk je teda pre takéto situácie kľúčový.

Nový tón by mal byť podľa dostupných informácií výraznejší a „otravnejší„. Z bezpečnostného hľadiska je to takto lepšie.

Aktuálnu verziu firmvéru pre AirTag môžete skontrolovať prostredníctvom aplikácie Nájsť. V nej si vyberiete predmety, kliknete na svoj AirTag a po opätovnom kliknutí na jeho názov môžete vidieť údaje, ako sú aktuálna polohasériové číslo a takisto aktuálnu verziu firmvéru.

Dôležité je tiež upozorniť na to, že aktualizáciu pre AirTag nemožno vynútiť, pretože sa zvyčajne inštaluje bezdrôtovo prostredníctvom pripojeného iPhonu. Ak chcete mať istotu, že sa aktualizácia uskutoční, môžete umiestniť AirTag ku blízkosti svojho iOS zariadenia. Ako však bolo uvedené vyššie, rad na vás môže prísť až za dva týždne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.