Najväčšia sociálna sieť na svete – Facebook neustále pracuje na svojich softvérových službách. Vzhľadom na to, že má veľa používateľov, ktorí tu zdieľajú rôzne fotky, statusy či videá viac ako 10 rokov, kompetentní im potrebovali poskytnúť možnosť, ako ich rýchlo a efektívne spravovať. Teraz sme sa dočkali.

Facebook zjednodušil svoje ovládanie vďaka šikovnej funkcii

Novinka na Facebooku by už mala byť dostupná pre každého registrovaného používateľa. Prostredníctvom sofistikovaného vyhľadávacieho nástroja a jeho filtrom, viete rýchlo nájsť aj príspevky, ktoré ste tu zdieľali pred rokmi. Postačí vám na to na otvoriť stránku vášho profilu a (pod kolónkou „vytvoriť príspevok“) kliknúť na novú možnosť „spravovať príspevky“.

- Reklama -

podlaha
reklama

Automaticky sa vám objaví rozšírené menu, kde ich máte zoradené chronologicky od toho najnovšieho po najstarší. Na ľavej strane sa potom objavujú filtre, ktoré vám dovoľujú určiť si, či ste daný príspevok uverejnili vy alebo niekto iný. Taktiež môžete zvoliť približný rok, kedy bol asi pridaný. Medzi ďalšie možnosti patrí aj kolónka „Only show posts I’m tagged in“. Po jej zaškrtnutí bude sociálna sieť vyhľadávať iba statusy, fotografie alebo videá, na ktorých ste boli označení.

Fantastickou správou je, že pomocou funkcie „spravovať príspevky“ ich môžete aj hromadne vymazávať. Označiť sa dá 1-50 políčok súčasne. Ak si teda myslíte, že sa na vašej časovej osi nachádza niečo, čo by ľudia nemali vidieť, je to nevhodné alebo si chcete jednoducho zachovať súkromie, určite vyskúšajte toto nové rozšírenie. Pracuje sa s ním naozaj rýchlo a jednoducho. Skvelá práca Facebook!

Facebook chcel nástroj na špehovanie iPhonu a iPadu!
Facebook zjednodušil svoje ovládanie vďaka šikovnej funkcii.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.