Pokiaľ vám nestačí štandardná ponuka písiem v rámci iOS, existuje možnosť, ako si ju dodatočne rozšíriť. Postačí vám na to nová aplikácia Fontcase pre iOS 13 či iPadOS 13, ktorá to bez problémov zvládne. Vaša knižnica fontov bude vďaka nej oveľa bohatšia, ako kedykoľvek predtým.

Fontcase

S niečim podobným nedávno prišiel aj Adobe Creative Cloud. Žiaľ, vyžadoval si aj predplatné. Fontcase je našťastie úplne zadarmo. Ponúka vlastné typy písma a vy si ich viete nainštalovať behom niekoľkých sekúnd. Jedná sa samozrejme o overený softvér s otvoreným zdrojovým kódom.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Nie je tu teda žiadne riziko straty súkromia alebo osobných údajov. Inštalácia jednotlivých fontov je v princípe jednoduchá. Po tom, ako ste si aplikáciu pridali na plochu, stačí ju otvoriť a nainštalovať konfiguračný profil.

Prehľad fontov, ktoré sa aktuálne nachádzajú vo vašom zariadení nájdete v: Nastavenia > Všeobecné > Písma. Ako sme už uviedli na začiatku, Fontcase je dostupný na stiahnutie úplne zadarmo.

Dostanete sa ku nemu kliknutím na tento odkaz. Všetky nové písma budete môcť samozrejme používať aj v rámci ostatných aplikácií v iOS. Pokiaľ teda máte radi kreativitu a chcete získať niečo nové, je to skvelý spôsob, ako si to dopriať. Vyskúšali ste?

Fontcase: Nainštalujte si do svojho iPhonu nové fonty/písma.
Fontcase: Nainštalujte si do svojho iPhonu nové fonty/písma.
Prečítajte si tiež  Nadšenci spustili na Apple IIe (1983) Gmail, Twitter, Evernote či Slack.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.