Spoločnosť Google vydala pred malou chvíľou prehliadač Chrome 90, ktorý je dostupný pre operačné systémy iOS a iPadOS. Okrem niekoľkých drobných vylepšení, vyššej rýchlosti a lepšej efektivity ponúka ešte jednu inováciu. Sú to widgety.

Na pracovnú plochu si môžete pripnúť celkovo tri verzie mini-aplikácií, ktoré vám umožnia rýchlo vyhľadávať informácie a taktiež spustiť hlasové vyhľadávanie alebo režim inkognito. Nejde samozrejme o žiadnu revolúciu, no v praxi sa vám môže ľahká dostupnosť týchto tlačidiel hodiť. Funkcie už nebudete musieť hľadať ale zvládnete ich jedným klikom.

- Reklama -

K dispozícii je aj legendárna hra

Aby toho nebolo málo, jeden z widgetov vám umožní zahrať si hru Chrome Dino, ktorá sa zvyčajne objavuje v prehliadači v čase, kedy sa váš počítač odpojí od internetu.

Pokiaľ ste si už Chrome 90 na svoj iPhone alebo iPad nainštalovali, nezabudnite v prvom rade otvoriť aplikáciu a až potom hľadať widgety. Ináč vám to fungovať nebude.

Na záver len dodáme, že prostredníctvom vylepšenej apky môžete tiež upravovať uložené používateľské mená a heslá priamo v nastaveniach prehliadača. Chrome 90 pre počítač Mac vyšiel minulý mesiac.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.