Vývojári aplikácií a služieb neustále pracujú na tom, aby nám v čo najväčšej miere zjednodušili život a zefektívnili prácu. Platí to aj pre spoločnosť Google, ktorá má po celom svete milióny používateľov služby Google Disk. Práve tá sa teraz na iPhone a iPade naučila niečo nové. Budete to milovať.

Ako píše Macrumors, Google Disk je po inštalácii novej aktualizácie schopný vykonávať činnosť, ktorá je na iPhone aj iPade mimoriadne praktická. Platí to najmä v spojení s cloudovým úložiskom. Aby sme už nechodili okolo horúcej kaše, ak si budete chcieť uložiť do online prostredia nejaký dokument, po novom ho budete môcť pomocou tejto apky rovno naskenovať.

Pre fanúšikov operačného systému Android ide možno a o jemne úsmevnú informáciu, pretože tí majú takúto výhodu k dispozícii už skoro 10 rokov. Na iOS či iPadOS však nikdy nebola dostupná a ľudia museli na skenovanie dokumentov využívať rôzne iné, veľakrát aj externé riešenia. Novinka im teda zjednoduší život a hlavne zvýši používateľský komfort.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Novinka by mala byť globálne spustená v priebehu najbližších troch dní, takže tí, ktorí ju vo svojom Google Disku zatiaľ nemáte nezúfajte. Chce to len trochu trpezlivosti.

Takto budete skenovať dokumenty v Google Disku na iPhone a iPade 

Funkciu aktivujete za pomoci jednoduchej ikony fotoaparátu, ktorá pribudne do aplikácie.

Celé to funguje tak, že skener automaticky deteguje okraje dokumentu, všetko správne zarovná a rovnako odstráni aj odlesky či naklonenie (ak dokument neodfotíte rovno). Sken bude vďaka tomu čistý a pripravený na uloženie, prípadne odoslanie cez e-mail.

Spoločnosť Google tiež zdôrazňuje, že používatelia budú môcť na jedenkrát zachytiť väčšie množstvo skenov, čo by im malo urýchliť prácu. Takisto bude možné všetky dokumenty dodatočne orezať.

Za zmienku tiež stojí, že podobnú funkciu má už od roku 2017 aj operačný systém iOS, no veľa ľudí o nej vôbec nevie. Skenovanie dokumentov je dobre skryté v aplikácií Poznámky. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod - Ako na iPhone aktivovať hlasové oznámenie toho, kto vám práve volá?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -