Služby spoločnosti Google používajú skoro dve miliardy používateľov po celom svete. Tí majú často vytvorených aj viacero e-mailových účtov, ktoré im slúžia na rôzne účely. Niekedy sa pri tom stane, že tieto účty nie sú používané dlhšiu dobu. Technologický gigant teraz prezradil, že im hrozí vymazanie.

Ako informuje portál Macrumors, spoločnosť Google dospela k názoru, že neaktívne účty, ktoré neboli používané dlhší čas sú pravdepodobne „opustené“ z dôvodu použitia starých, menej bezpečných alebo zabudnutých hesiel, prípadne chýbajúceho dvojfaktorového overenia.

Firma sa preto rozhodla, že ak sa do takéhoto účtu neprihlásite dva roky, po novom ho bude môcť spolu s celým obsahom natrvalo odstrániť zo svojich serverov.

Nejde len o Gmail

A pozor, netýka sa to len používateľov, ktorí majú cez takýto účet zriadený svoj Gmail. Rovnako to platí pre Dokumenty a Disk Google, Google Meet, Kalendár, YouTube či Fotky Google.

Dobrou správou ale je, že účty, ktoré boli vytvorené pre firmy alebo školy nebudú v nových pravidlách zahrnuté. Týka sa to len osobných neaktívnych účtov. Tie začnú miznúť od decembra 2023, pričom spoločnosť Google ešte plánuje rozposlať viacero upozornení.

Firma tiež uviedla, že vymazávanie bude mať svoju postupnosť. Najskôr z platformy zmiznú účty, ktoré boli iba vytvorené, no nikdy sa nepoužívali. Potom pribudnú aj tie, na ktorých je obsah.

Čo robiť, aby mi Google účet nevymazal? 

Spoločnosť Google pri tejto príležitosti vydala aj odporúčania. Ak chcete, aby bol váš účet posudzovaný ako aktívny, mali by ste sa doň prihlásiť aspoň raz za dva roky.

Samotná aktivita potom zahŕňa čítanie alebo odosielanie e-mailových správ, sťahovanie aplikácií cez Google Play, sledovanie videí na platforme YouTube, vyhľadávanie cez Google, aktívne predplatné a využívanie ďalších služieb, ktoré tento gigant ponúka.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydáva nové beta verzie iOS 15.4 a iPadOS 15.4 pre vývojárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.