Jeden zo spôsobov, ako sa vyhnúť nákaze COVID-19 je určité „dištancovanie“ sa od ostatných ľudí. Ak budeme mať bezpečný odstup, skoro určite sa nenakazíme. Spoločnosť Google dnes oznámila, že jej aplikácia Google Mapy bude upozorňovať na preplnenú hromadnú dopravu, aby znížila riziko prenosu ochorenia.

Google Mapy dostanú update

Pokiaľ si po aktualizácii zvolíte trasu (v rámci verejnej dopravy), aplikácia Google Mapy vám automaticky zobrazí príslušné upozornenia miestnych úradov, týkajúcich sa pandémie COVID-19. Okrem iného vás tiež upozorní na to, aby ste použili ochrannú masku alebo rúško.

Novinka by sa mala týkať predovšetkým najviac zasiahnutých oblastí. Pokiaľ sa teda budete pohybovať v mieste, kde je výskyt koronavírusu minimálny alebo absolútne žiadny, všetko bude zrejme fungovať tak ako dnes (bez upozornení).

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Toto nové vylepšenie sa bude týkať zo začiatku iba vybraných krajín po celom svete a postupne sa sem budú pridávať ďalšie a ďalšie. Nakoľko je na Slovensku aktuálna situácia veľmi dobrá, nepredpokladáme, že sa tu táto funkcia používateľom objaví. Na druhej strane ale musíme rátať s možnou druhou vlnou nákazy, kedy by mala svoje opodstatnenie (v epicentrách).

Spoločnosť Google spolupracuje so zdravotníckymi organizáciami a vládami po celom svete s cieľom získať iba spoľahlivé a dôveryhodné informácie, ktoré sa týkajú miestnych pokynov voči nákaze COVID-19. Dúfajme, že nové vylepšenie nebudeme vôbec potrebovať…

Google Mapy dostanú update. Prinášajú informácie pre bezpečné cestovanie.
Google Mapy dostanú update. Prinášajú informácie pre bezpečné cestovanie.
Prečítajte si tiež  Dark Mode dorazil aj do prekladača od Google na iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.