O funkcii Picture in Picture (Obraz v obraze) a jej podpore pre aplikáciu YouTube sa hovorí už bezmála niekoľko rokov. Spoločnosť v súvislosti s testovaním vychytávky minulý rok potvrdila, že už čoskoro by sme sa jej mali dočkať v oficiálnom update. Od tej doby ale prešlo niekoľko mesiacov a žiadne novinky nevyplávali na povrch. YouTube dnes naviac predĺžilo testovacie obdobie funkcie o ďalšie dva týždne.

Prečítajte si tiež  YouTube prináša obraz v obraze na iOS pre všetkých používateľov v USA

Podľa YouTube majú teraz predplatitelia služby YouTube Premium prístup k režimu obraz v obraze v systéme iOS ako k „experimentálnej funkcii“ až do 14. februára. Funkcia mala byť pôvodne k dispozícii už 31. januára, no tento dátum bol niekoľkokrát posunutý.

Režim obraz v obraze umožňuje sledovanie videí počas používania iných aplikácií, podobne ako v prípade Netflixu, Prime Video alebo iných streamovacích staníc. Pri sledovaní videa môžu používatelia ťuknúť na tlačidlo obraz v obraze s dvoma rámčekmi a šípkou a presunúť video do menšieho okna, ktoré sa nachádza nad domovskou obrazovkou alebo inými aplikáciami.

Youtube PiP

Funkcia bude dostupná pre všetky zariadenia s iOS 14 a iPadOS 14 alebo novším systémom. Momentálne je spustená iba pre prémiových platiacich členov. Oficiálneho štartu  mimo členstva Premium sa ako prví dočkajú obyvatelia USA, následne by malo dôjsť aj na európsky a ázijský trh.

Oficiálneho dátumu sme sa však nanešťastie nedočkali. Podľa presúvania dátumu a odhadov analytikov, by sa časový horizont mohol vzťahovať na leto tohto roka, aspoň čo sa týka spustenia pre „neprémiových členov“ v USA. O prípadných novinkách týkajúcich sa slovenského regiónu vás budeme informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -