Gmail bol po 3 mesiacoch konečne aktualizovaný

Jedna z najväčších technologických spoločností sveta počas posledných troch mesiacov doslova zaspala na vavrínoch. Google akoby zabudol na svoje aplikácie, ktoré ponúka pre platformu iOS a vôbec sa im nevenoval. Všetko sa to ale našťastie zmenilo dnes, kedy vyšiel potrebný update pre Gmail a ďalšie.

Nová verzia dostala označenie 6.0.210124 a v oficiálnom popise sa uvádza, že opravuje chyby a vylepšuje celkový výkon softvéru. Ak vás teda trápilo nejaké sekanie, padanie prípadne nefunkčné časti aplikácie Gmail, po novom by to už malo byť vyriešené. Nič konkrétnejšie žiaľ v tejto chvíli nemáme.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, Google sa zameralo aj na iné apky, ktoré aktuálne ponúka pre internetový obchod App Store. Aktualizácie sa teda dočkal aj Google Meet, Tabuľky Google, Dokumenty Google, Google Kalendár a Google Tasks. V poslednom menovanom prípade pribudli aj widgety pre iOS 14.

Pôvodne sa špekulovalo, že ignorancia updatov zo strany Googlu spočívala v tom, aby odložilo potrebu zverejňovať používateľom svoje postupy pri ochrane osobných údajov. Pokiaľ ale chce ostať na platforme iOS, vzniká mu k tomu povinnosť od decembrovej aktualizácie iOS 14.3.

Na záver sa hodí doplniť, že Google si splnil všetky potrebné náležitosti súvisiace so štítkami na ochranu osobných údajov ešte pred viac ako týždňom, no update bol vydaný až dnes. Napíšte nám do komentára, cez akú apku spravujete svoje emaily vy.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. V texte sa na jednom mieste píše “dnes”, bolo by však azda dobré uviesť v záhlaví aj dátum vydania článku. Aspoň ja som ho nenašiel.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here